Recep Tayyip Erdoğan Dava Açtı! Kurtuluş Yolu Gazetesi’ne Tazminat Ödeme Kararı Çıktı!

20.11.2015
618
A+
A-

Yargının AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürüldüğü şu günlerde böyle bir karara hiç şaşırmadık. Çünkü en ufak bir eleştiriye, karşı düşünceye, muhalif görüşe tahammülleri yok. Tayyipgiller özel görevlileri aracılığı ile isimlerinin geçtiği tüm basın-yayın organlarını tarayıp, kim ne söylediyse ceza davalarında müdahil oluyorlar ardından üçe beşe bakmayıp tazminat davaları açıyorlar.

Kurtuluş Yolu Gazetesi Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kubilay Akçay’a açılan dava da böyle bir dava işte: 1 Nisan 2014 tarihli Gazetede Başyazı olarak yayımlanan “Sen insanları kusturmak için mi varoldun ya!” başlıklı yazı içerisinden cımbızla çekilerek seçilen kelimelerden dolayı önce İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “Hakaret” iddiası ile ceza verilmiş, Ceza kesinleştikten sonra ise Recep Tayyip Erdoğan vekilleri aracılığı ile İstanbul 11. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 100.000,00 TL.’lik tazminat davası açmıştır. 20.11.2015 tarihinde görülen davada Mahkeme davayı kısmen kabul ederek, Recep Tayyip Erdoğan lehine 10.000,00 TL. manevi tazminat ödenmesine hükmetmiştir.

Bu karar ülkedeki basın özgürlüğünün geldiği durumu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Amaçları kendilerine karşı olan herkesi susturmak, yok etmek! Ama yanılıyorlar!

1900′de Lenin tarafından kurulmuş ve Rusya’da işçi sınıfının Marksist devrimci partisinin oluşturulmasında önemli rol oynayan Iskra (Kıvılcım) Gazetesi’nin düsturu şu idi: “Kıvılcım’dan ateş çıkacaktır”

Kurtuluş Yolu Gazetesi yılmadan mücadelesine devam etmektedir ve II. Kurtuluş Savaşımızın örülmesinde Ajitasyon-Propaganda aracı olarak görevini yerine getirmeye de devam edecektir. Eninde sonunda mücadele başarıya ulaşacak ve Sosyal Kurtuluşla taçlanacaktır. Yani “Kıvılcım’dan ateş çıkacaktır!” 20.11.2015 

Kurtuluş Yolu Gazetesi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz