3 Ocak Mersin’in İşgalden Kurtuluşu: Emperyalist Yedi Düvele karşı dişimizle tırnağımızla kazandığımız zaferin yıldönümüdür, kutlu olsun!

03.01.2019
699
A+
A-

3 Ocak sadece Mersin’in kurtuluşu değil; Türkiye Halklarının Emperyalist yedi düvele karşı dişiyle tırnağıyla kazandığı bir zaferin yıldönümüdür. Kutlu olsun!

Birinci Emperyalist Paylaşım Savaşı’nın ardından, mağlup Osmanlı’nın bütün orduları dağıtılmış; Padişah Vahdettin ve Damat Ferit hiçbir direniş göstermeden İstanbul’u İngilizlere teslim etmiş, 17 Aralık 1918’de de yine İngilizler tarafından Mersin işgal edilerek, daha sonra Fransızlara terk edilmişti.

Emperyalistlerin ülkemizi işgalinden sonra ülkenin dört bir yanında Mustafa Kemal’in önderliğinde bir Kurtuluş Savaşı başladı. Köylerden kasabalara, şehirlere kadar kurtuluş ateşi her yerde yandı. Kuvayimilliye çeteleri-gerilla grupları, işgalcilere karşı destansı mücadeleler verdiler. Özellikle Güney Cephesi’nde Antep, Urfa, Maraş ve Mersin gibi kentlerde örgütlenerek, şehir savaşlarını yönlendirdiler ve Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızı zaferle taçlandırdılar.

Bu zaferin üstünden 97 yıl geçti. O günün Batılı emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri, bugünün AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın intikamını almak, Yeni Sevr’i hayata geçirmek ve vatanımızı üç parçaya bölmek için boş durmadılar. Her fırsatta Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen Laik Cumhuriyet’e saldırmaktan geri durmadılar. Çünkü “Ya İstiklal Ya Ölüm!” diyerek emperyalistleri denize döken Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyecilerin Antiemperyalist ruhlarından hâlâ korkmaktadırlar.

İnsanlığın baş düşmanı ABD Emperyalistleri, “Büyük Ortadoğu Projesi” ile Ortadoğu Halklarına kan ağlatmakta; zulüm, açlık ve sefaleti reva görmektedir. Ortadoğu coğrafyası emperyalistlerin kanlı planlarıyla sömürgeleştirilmeye mahkûm edilmektedir.ABD Emperyalistlerinin çıkarlarına uygun olarak da Irak, Libya ve Suriye fiili olarak bölünmüşlerdir.

Ülkemizde de aynı planları uygulamaya sokarak, Kurtuluş Savaşı ile yırtıp çöpe attığımız Sevr’i, Yeni Sevr olarak bize dayatmaktadırlar.

Ancak Emperyalistler ve yerli hainler çetesi şunu bilmelidirler ki; bu hayâsızca gidişe dur diyen, “Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense ölmek yeğdir” şiarını benimsemiş bizler de aynı Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızda olduğu gibi yeniden emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçilerini bir daha geri dönmemek üzere vatanımızdan defedeceğiz. Ve bu kurtuluşu, sosyal kurtuluş ile taçlandıracağız.

 

Ya İstiklal Ya Ölüm!

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

3 Ocak 2019

 

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Mersin İl Örgütü

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz