Zam, Zam, Zam Ucuzluk Ne Zaman?

05.02.2016
518
A+
A-

Zam, Zam, Zam Ucuzluk Ne Zaman?

AKP’giller gerçekleri yansıtmayan rakamlarla ülke ekonomisini büyüttüklerini!!? övünerek söyleyip halkımızı kandırmaya çalışıyorlar. Fakat ekonominin kötüye gidişini gizleyemiyorlar. En son iğneden ipliğe yaptıkları zamlar da bunun bir kanıtı.

Çünkü bu zamların gerekçesi “ekonomideki açık”. Bu nedenle bütün temel gıda ürünleri başta olmak üzere iğneden ipliğe her şeye yine zam yapmışlardır. AKP’giller vatanı satmaya, zam yapmaya, halkımızı inim inim inletmeye doymuyor. Her geçen gün yeni bir zam haberiyle uyanır olduk. Kulaklarımızı alıştırdılar, kanıksattırdılar zamlara bizleri. Artık zam yapılmayan günleri olağanüstü günlerden saymaya başladık. En son zam haberi Ankara’da 2 Şubat’ta toplu taşımaya gelen zam.

İstanbul’da taşımaya zam gelir de Ankara’nın İ. Melih Gökçek’i durur mu? İstanbul’daki AKP’gillerden geri kalır mı hiç?

Nitekim kalmadı.

İstanbul’dan sonra Ankara’da da ulaşıma zam geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada toplu taşıma ücretlerine zam yapıldığı bildirildi. Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, Ankara’daki toplu taşıma ücretlerine yeni zamlar ekledi. Yeni açıklanan zamma göre 4 Şubat Perşembe günü uygulanmaya başlanan ulaşım zammı ile EGO otobüsleri, metro ve Ankaray’da tam biniş 2 TL’den 2,35 TL’ye, indirimli biniş ise 1.50’den 1,75 TL’ye yükseldi. Bu ulaşım araçlarında 67 kuruş olan transfer (aktarım) ücretlerinin de 80 kuruşa çıkmasına karar verildi.

UKOME tarafından belirlenen yeni tarifelere göre özel halk otobüslerinde (ÖTA, ÖHO) tam biniş ücreti 2.40 TL’den 2,55 TL’ye, indirimli biniş ücreti 1.50 TL’den 1,75 TL’ye çıkartıldı. Kısa mesafe dolmuş seferleri ücreti 2.40 TL’den 2.55 TL’ye, uzun mesafe minibüs seferleri ücreti ise 2.75 TL’den 2.90 TL’ye yükseltildi. Ücretsiz olan ‘İndirimli aktarma’ ise, 20 kuruş, Kullan at biletler ise 4.00 TL olarak fiyatlandırıldı. Sanki büyük marifet işlemişler gibi böbürlene böbürlene 1300 TL yaptık dedikleri asgari ücret, emekçilere yapılan yüzdelik zamlar, eridi gitti… Halkımızın payına düşen yine açlık, yoksulluk. Ama hep yıllardır söylediğimiz gibi bunlar yani AKP’giller halkımızın sırtına yapışıp kan emen kenelerdir.

Şairimiz Ahmet Arif ne güzel anlatıyordu bunları:

Bunlar,

Engerekler ve çıyanlardır,

Bunlar,

Aşımıza ekmeğimize

Göz koyanlardır,

Tanı bunları,

Tanı da büyü…

İnsan sonsuza kadar hayvan yerine konamaz. Halkımız da uyanacaktır elbet. Ve bu soyguncuların, vurguncuların ettikleri zulmün hesabını soracaktır. Halkımız zamlarla boğuşurken küplerini dolduranlar hesap verecek!

AKP İşsizlik, Pahalılık, Zam, Zulüm Demektir!

Zam, Zulüm, İşkence, Halk Düşmanı AKP!

Zam, Zam, Zam Ucuzluk Ne Zaman?

Gün Gelecek, Devran Dönecek Akpgiller Halka Hesap Verecek!

Halkın Kurtuluş Partisi

Ankara İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz