Yurtiçi Kargo İşçileri ve Nakliyat-İş’in Yiğit Önderlerinin Haklı Mücadelesi Engellenemez!

19.02.2013
471
A+
A-

DİSK Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan Yurtiçi Kargo İşçileri 19 Şubat günü Fransız Başkonsolosluğunu işgal etti.

Sendikal haklarının tanınmasını ve atılan işçilerin geri alınmasını isteyen Yurtiçi Kargo Direnişçileri, DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sendika yöneticileri talepleri gerçekleştirilene kadar binayı terk etmeyeceklerini söyledi.

Bu sırada binanın çatısına çıkan iki işçi ve Nakliyat-iş Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal çatıdan taleplerini dile getiren bir pankartı sarkıttı.

Kolluk kuvvetleri işçileri hukuksuz olarak işten atan Yurtiçi Kargo işverenine karşı hiçbir yaptırımda bulunmaz ve koruyup kollarken, haklarını arayan işçilere hiçbir uyarıda dahi bulunmayarak gözaltına almıştır.

DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve Sendika yöneticilerinden Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal, Hakan Arslan’ın da aralarında bulunduğu 18 Yurtiçi Kargo Direnişçisi İşçi gözaltına alınmıştır.

Ocak ayından bu yana işi ekmeği onuru ve sendikal hakları için direnen Yurtiçi Kargo direnişçilerinin bu onurlu mücadelesini selamlıyoruz. Yiğit, onurlu Yurtiçi Kargo İşçilerinin haklı mücadelesi mutlaka zafer kazanacaktır. 19.02.2013

 

 

Halkın Kurtuluş Partisi

İstanbul İl Örgütü

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz