Türkiye Devrimi’nin Önderi Kıvılcımlı Usta’yı Bedence Aramızdan Ayrılışının 49’uncu yılında mezarı başında andık

11.10.2020
489
A+
A-

17 yaşında elde silah Batılı Emperyalistlere karşı Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mıza katılarak Aydın Cephesinde Yörük Ali Efe Çetesi saflarında savaşan, sonrasında Köyceğiz Kuvayımilliye Komutanı olan, henüz 20 yaşındayken Türkiye Komünist Partisi saflarında Sosyalizm mücadelesine atılarak ömrünün 50 yılını bu davaya adayan Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’yı, bedence aramızdan ayrılışının 49’uncu yılında Topkapı Mezarlığı’ndaki mezarı başında andık.

Topkapı Mezarlığı bir kez daha Kıvılcımlı Usta’nın devamcılarının, Türkiye’nin Gerçek Devrimcilerinin coşkusuna ve emperyalistlerle işbirlikçilerine karşı mücadeledeki kararlılığına tanıklık etti. Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın Marks-Engels-Lenin Ustalardan devralarak ömrünün sonuna kadar taşıdığı Marksizm-Leninizm bayrağını daha da yukarılarda dalgalandırmak için var gücüyle mücadele eden Partimiz HKP; dosta da düşmana da bir kez daha gösteredi kararlılığını.

Kıvılcımlı Usta’nın mezarı başında öğrencileri onun yaşamını, mücadelesini, bizlere bıraktığı teorik ve pratik mirası anlattılar. Anma programının sunumunu yapan Sema Olkun Kopal Yoldaş coşkulu ve doyurucu sunumumun ardından ana konuşmayı yapmak üzere sözü HKP İstanbul İl Yöneticisi Doğan Çıngı Yoldaş’a bıraktı.

Usta’mızın mezarı başında konuşmasını gerçekleştiren Doğan Çıngı Yoldaş, Usta’mızın Türkiye Halklarının sorunlarına gerçek devrimci çözümler üreterek bugün bile tartışılan birçok konuyu teorik olarak matematiksel bir kesinlikle çözdüğünü, bugün de Partimiz önderliğinin Usta’mızdan devraldığı mirası ona yakışacak bir biçimde sürdürdüğünü dile getirdi.

Türkiye Halklarının Kurtuluşunun ancak Kıvılcımlı Usta’nın teorik ve pratik devamcısı olan Halkın Kurtuluş Partisi ile mümkün olabileceğini vurgulayan Doğan Yoldaş, Kıvılcımlı Usta’nın İşçi Sınıfının ve İnsanlığın Kurtuluşuna adadığı hayatından da örnekler verdi. AB-D Emperyalistlerine ve yerli işbirlikçilerine karşı mücadeleye Ustamız’a yaraşır bir şekilde devam edeceğimizi bir kez daha vurgulayan Doğan Yoldaş, Kıvılcımlı Usta’nın gerçek devamcıları olan bir Kurtuluş Partililerin Sosyalizm mücadelesini eninde sonunda zafere ulaştıracağımızı belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın ardından, onun en yiğit, en kararlı öğrencilerinden olan, İşçi Sınıfı Mücadelesine ömrünü adamış, Yapı İşçilerinin önderi İsmet Demir’in mezarına giderek, İsmet Demir Yoldaşımızı andık.

İsmet Demir Yoldaşımızı da, onun hayatını adadığı devrimci sendikacılık mücadelesini bugün gerçek anlamda aksatmadan, yılmadan sürdüren Nakliyat İş Sendikası’nın önderliğinde direnişlerini devam ettiren işçilerden Real Direnişçisi Yılmaz Balkese Yoldaş anlattı. Yoldaşımız, İsmet Demir Yoldaş’ımızın grevlerle, direnişlerle, işçi örgütlenmeleriyle dolu yaşamından örnekler vererek onun gibi kararlı ve bilinçli bir şekilde mücadelelerini sürdüreceklerini dile getirdi. Yoldaşımız, İsmet Demir’den devraldığı Devrimci Sınıf Sendikacılığı bayrağını yiğitçe dalgalandıran Nakliyat-İş önderliğindeki mücadelelerinin eninde sonunda zafer kazanacağına olan inancını bir kez daha dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından, Türkiye Devrimi’nin önderi Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’ya ve ömrünü sosyalizm davasına adamış tüm devrim şehitlerine, ideallerini gerçekleştireceğimizin, halklarımızı emperyalist çakallardan ve onların uşaklarından kurtaracağımızın sözünü vererek, sloganlarımızla mezarlıktan ayrıldık.

Kıvılcımlı Yaşıyor, HKP Savaşıyor!

Kahrolsun AB-D Emperyalizmi, Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!

Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi!

11 Ekim 2020

HKP İstanbul İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz