Türk Ordusu’nu Suriye’de savaşa gönderen Tezkere İzmir’de protesto edildi

03.10.2014
507
A+
A-

AB-D Emperyalistlerinin kendi eliyle yarattığı canavarı, IŞİD’i durdurma bahanesiyle Türk Ordusu’nu Arap coğrafyasında savaşa göndermesi için gereken tezkere mecliste onaylandı.

Askerlerimizin, Ortadoğu Halklarının bağımsızlıklarını ellerinden almak isteyen AB-D Emperyalistlerinin maşası olarak savaşa gönderilmesine karşı Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü, 3 Ekim 2014 günü bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Konak Meydanı İş Bankası önünden başlayan yürüyüşte “Çıktı Tezkere Bilal Gitsin Askere”, “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol”, “Katil AB-D Halk Düşmanı AKP”, “Tezkereye Hayır, Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı. Yürüyüşün ardından Konak YKM önüne gelindi ve burada HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak tarafından bir basın açıklaması yapıldı. İzmir Halkı tarafından coşkuyla izlenen açıklamanın ardından eylem, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Halkız Haklıyız Kazanacağız” sloganlarıyla sonlandırıldı.

İzmir’den

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz