İhanet Tezkeresine karşı alanlardaydık

03.10.2014
461
A+
A-

AB-D Emperyalistleri Ortadoğu’daki hain planlarını uygulamak için Türkiye’yi maşa olarak kullanmak istiyor. Bundan dolayı mazlum halkları katletmesi için, kendi elleriyle oluşturduğu Ortaçağcı IŞİD’e karşı savaştırmak üzere Türk Ordusu’nu Suriye’ye göndermek istiyor. Tayyipgiller de efendilerine hizmette sınır tanımadıkları için, Türk Ordusu’nun Ortadoğu’da savaşmasını öngören İhanet Tezkeresini çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Tezkerenin çıkmasına karşı olan demokratik halk örgütleri ve siyasi partiler İstanbul’da protesto eylemi yaptılar. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla, Mecidiyeköy Cevahir AVM önünde toplanan kitle Şişli’de bulunan AKP il binasına yürümek istedi. Ancak Tayyipgiller’in kolluk kuvveti olan polis yürüyüşe izin vermedi ve eylem Mecidiyeköy köprüsü altında yapıldı. Eylemde kurumlar adına basın açıklaması okundu. Okunan basın açıklamasında Türkiye’nin Ortadoğu’daki savaşa katılmasının bir ihanet olduğu ve savaşın mazlum halkları katlettiği belirtildi.

Çıkarılacak olan tezkere halklara düşmanlık getirecektir. AB-D Emperyalistlerinin Türkiye’yi üç parçaya bölme planlarını hayata geçirmelerine ve mazlum halkların katledilmesine hizmet edecektir. İşte bu yüzden tezkerenin çıkmaması için Halkın Kurtuluş Partisi olarak biz de eylemde yerimizi aldık. Bulunduğumuz her yerde AB-D Emperyalistlerinin ve işbirlikçilerinin karşısında olacağız ve bunları ülkemizden, Ortadoğu’dan kovana kadar mücadele edeceğiz.

Kahrolsun AB-D Emperyalizmi

Yaşasın Halkların Kardeşliği

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz