Sivas Katliamı’nı Unutmadık! Hesap Soracağız!

09.08.2012
517
A+
A-

Sivas Katliamı’nı Unutmadık! Hesap Soracağız!

 

 

Ben Musa’yım sen Firavun

İkrarsız Şeytan-ı lain

Üçüncü ölmem bu hain

Pir Sultan ölür dirilir

Ne kadılarınızın ne de Nemrut Mustafa Paşa Divanlarınızın akladığı Sivas Katliamı sanıkları, halkın bilincinde asla affedilmeyecektir. Halkın adaletinde zamanaşımı yoktur! Hesabını mutlaka soracağız!..

 

Bundan 19 yıl önce Sivas’ta Pir Sultan Abdal Şenliklerinde, Ortaçağcı gericiler tarafından 35 aydınımız, kuş olsalar bile kaçamayacakları Madımak Oteli’nde, İnsanlığın gözü önünde diri diri yakılarak katledildiler.

AB-D Emperyalistlerinin “Yeşil Kuşak” projesiyle besleyip büyüttüğü, 12 Eylül Faşist Darbesiyle palazlanan Ortaçağcı, gerici CIA İslamlığı, bir kez daha efendilerine hizmette kusur etmemişti. Gözleri o kadar dönmüştü ki, yaptıkları katliamı bir bayram havasında, sevinç çığlıklarıyla kutluyorlardı. Dönemin Başbakanı, AB-D uşağı, aynı zamanda ABD vatandaşı hain Tansu Çiller adeta alay edercesine “çok şükür halktan kimseye zarar gelmemiştir” diyecek kadar alçalmıştı. 19 yıl sonra Sivas’ın katillerini zamanaşımı ile kurtaran mahkeme kararı için de Başbakan Tayyip “hayırlı” olsun diyerek, bu karardan duyduğu memnuniyeti dile getirmişti. Tıpkı Çiller gibi…

Bu katliamı gerçekleştirenler zamanaşımından şimdilik paçayı sıyırdılar.

Bu katliamı yapanların avukatlarının bir kısmı Tayyipgiller tarafından ödüllendirilerek milletvekili yapıldılar. Böylesine bir vahşetin savunuculuğunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış kimselerdir.

Bunlar Kerbela’da Hz. Hüseyin’i, Banaz’da Pir Sultan Abdal’ı, Serez’de Şeyh Bedreddin’i, Menemen’de Kubilay’ı, Çorum’da, Maraş’ta yaşlı-genç, kadın-erkek çoluk-çocuk demeden, yüzlerce insanı hunharca katledenlerin soyundandır.

Amerikan 6. Filosu’nu protesto eden devrimci gençliğe saldıranlar da bunlardı. Ülkemizi AB-D Emperyalizminin boyunduruğuna sokanlar da bunlardır.

Bunların Müslümanlığı Yezid’in Müslümanlığıdır. CIA Müslümanlığıdır.

AB-D Emperyalistlerinin Ortadoğu’da Müslüman ülkelere savaş açmasına, bu ülkelerde her türlü insanlık dışı işkenceler, katliamlar yapmasına seyirci kalmakla yetinmezler, aksine ellerinden gelen yardımı yaparlar. Hatta tetikçiliğine bile soyunurlar. Tıpkı Libya’da Kaddafi’ye yaptıkları gibi, şimdi de Suriye’de Beşar Esad’a yaptıkları gibi…

CIA ve Yezid Müslümanları oldukları için, bunların Hz. Muhammed ve Dört Halife’nin Müslümanlığı ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur. Bunlar halklarımızın temiz din duygularını sömüren din bezirgânlarıdır. Siyasette ve ticarette dini kullanırlar.

Her türlü ilerici hareketin karşısında oldukları için karşıdevrimcidirler. Mustafa Kemal’e ve onun geleneklerini sürdüren Ordu Gençliği’ne de bu yüzden düşmandırlar. “Ergenekon”, “Balyoz” adı altında CIA patentli operasyonlarla, Nemrut Mustafa Paşa Divanı Mahkemelerle Ordu’yu (özellikle Ordu Gençliği’ni) ve Laik aydınları, Bilim insanlarını dolayısıyla halklarımızı baskı altına almak istemektedirler. Bu amaçlarında kısmen de olsa başarılı olmuşlardır.

Kısmen diyoruz, çünkü bu topraklarda yaşayan halklar, her türlü gerici ve emperyalist kuşatmaya rağmen dünyadaki başarıya ulaşmış ilk Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nın mimarlarıdır.

Bu ikinci kuşatmayı da bir daha geri gelmemek üzere Tarihin çöplüğüne atacaktır.

Gün; Sivas’ta diri diri yakılan 33 yurtsever aydınımızın katledilmesinin hesabını sormak için Şeriatçı-Ortaçağcı güçlere ve AB-D Emperyalistlerine karşı mücadeleye gözü kara, ikircikliğe düşmeden atılma günüdür.

Gün; sadece yitirdiğimiz onurlu, namuslu, yurtsever, laik insanlarımızı ağıtlarımızla anma değil, onların anılarını ve özlemlerini mücadelelerimizle yaşatma günüdür.

Gün; Halkın Kurtuluş Partisi öncülüğünde, İkinci Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırıp emperyalistleri, yerli satılmışları ve Ortaçağcı Şeriatçıları ülkemizden ikinci ve son kez geri dönmemecesine kovup Demokratik Halk İktidarını kurup, dünya halklarına yeniden umut olma günüdür. Halkın Kurtuluş Partisi bunun için vardır. 02.07.2012

Şeriat Ortaçağdır!

Sivas Katliamı’nı Unutmadık Hesap Soracağız!

Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz