Selam olsun bizden önce geçene! Selam olsun savaşırken düşene!  

08.11.2020
628
A+
A-

İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine kendini Vakfeden Celalettin Yoldaş Unutulmayacak!

İnsana dair, gerçek insanı niteleyen sözcüklerdir; iyilik, alçakgönüllülük, gösterişsizlik, doğruluk, dürüstlük, yiğitlik, kararlılık, onur, bilinç, inanç… Ve bu sözcükler gerçek bir devrimci insanda cisimleşti, somutlaştı. O gerçek insanla cisimleşen sözcükler, gerçek devrimci teori ile buluşunca, insanlığın unutmayacağı, unutulmasına izin vermeyeceği gerçek bir devrimci doğdu: Gerçek Devrimci, Gerçek İnsan Celalettin Alp.

Bedence aramızdan ayrıldı bugün Yoldaş’ımız.

Gözlerimiz yaşlı, acımız büyük.

Ama gururluyuz da. Ne kadar güzeldi böyle bir Yoldaş’a sahip olmak, böyle bir Yoldaş’la beraber mücadele etmek, böyle bir Yoldaş’la eylemlerde, etkinliklerde sloganlarımızı haykırmak…

Kıvançlıyız böylesine bir Yoldaş’la aynı davaya, İnsanlığın Kurtuluş Davasına baş koyduğumuz için…

Celalettin Yoldaş’ımız Gerçek Devrimciydi. AB-D Emperyalistlerine ve Yerli Satılmışlara karşı Marksizm-Leninizmin, Lenin sonrasındaki en büyük geliştiricisi olan Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın teorisiyle donandı. Ve kuşandığı bu silahlarla mücadele etti insanlık düşmanlarına.

İnandı. Son nefesine kadar da hiç vazgeçmedi bu kutsal davadan. İnanç yitimi hiç uğramadı Yoldaş’ımıza. Yoldaş’ımızın civarından bile geçemedi inançsızlık. Biliyordu insanlığın kurtuluş bilimine inançsızlığın, insanı sadece Kabuktan ibaret, sadece yürüyen, yiyen, içen, içi boş, sureti insan bir varlığa dönüştüreceğini. Gerçek, biricik devrimci teori ile tanıştığı andan itibaren yitirmedi kararlılığını.

Celalettin Yoldaş’ımız iyi bir insandı. İyi insan kötülük yapmayan değil kötülük düşünmeyen, düşünemeyen insandır. İşte Yoldaş’ımız hiçbir canlı için kötülük düşünemeyen bir insandı. Hz. Muhammed’in deyimiyle Takva sahibi bir insandı.

Hani der ya Genel Başkan’ımız; “Bilim, bilinç, tecrübe eksikliği giderilebilen şeylerdir, tasalanma. Ama devrimci heyecanın azalıyorsa işte o, yaklaşan felaketin habercisidir, UYAN!”

İşte Celalettin Yoldaş’ımız hiçbir zaman heyecanını yitirmedi. Ağır hastalığına, kronik rahatsızlıklarına rağmen mücadeleden geri durmadı. Elinde fırça afişlemeler yapmasını, hastalıkları bile engelleyemedi. 1 Mayıs Taksim Mücadelesinden vazgeçmedi.

Ey Gençlik, ey Gerçek Devrimciler;

Örnek alacaksanız Devrimci Mücadelenize, aklı erdiği andan son nefesine kadar hiçbir anını boş geçirmeyen, Türkiye Devrimi’nin Önderi, kendini alevin kalbine atan Hikmet Kıvılcımlı Usta’yı örnek alın.

 

Ey Gençlik, ey Gerçek Devrimciler;

Örnek arıyorsanız Devrimci Mücadelenize, Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın yanıbaşında yetişmiş, gerçek insan, gerçek devrimci, Vatan Aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan bir an bile geri durmayan Nurullah Ankut’u örnek alın.

 

Ey Gençlik, ey Gerçek Devrimciler;

Örnek yanı başınızda. Alınacaksa örnek, işkencelerde direnmeyi erdem sayan, faşizm koşullarında ülkeyi terk etmeyi onursuzluk sayan HKP önderliği örnektir.

 

Ey Gençlik, ey Gerçek Devrimciler;

Bilimli-bilinçli-inançlı-kararlı mücadelesini son nefesine kadar devam ettiren, bütün yoldaşlarının sevgi ve saygısını kazanan, Usta’sı Kıvılcımlı’yı, güvenini, inancını hiç yitirmediği Önderliğini örnek alan Celalettin Alp Yoldaş’ın yaşamı, mücadelesi örnektir.

 

Unutmayacağız, Unutturmayacağız Celalettin Yoldaş’ımızı!

Anısı, mücadelesi AB-D Emperyalistlerine ve Yerli Satılmışlara karşı mücadelemizde yaşamaya devam edecek.

Ve bu mücadele; İnsanlığın Kurtuluş Biliminin Ustalarını, bu Ustaların yolundan giden Gerçek Devrimcileri, dünyanın en kutsal bu davasında verilen şehitlerin anılarını, mücadelelerini örnek alan Gerçek Devrimciler tarafından er geç zafere ulaştırılacak!

Celalettin Alp Yoldaş Ölümsüzdür!

08.11.2020

HKP

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz