Sefalet Ücretini bile protesto eden bir biz kaldık

02.12.2019
566
A+
A-

Yok gerçekten. Anlaşılan herkes Asgari Ücret Tespit Komisyonundan bir beklenti içerisine girdi. Göremiyorlar çok uzun yıllardır bu komisyonunun bileşenlerinin Asgari Ücreti Sefalet ücretine dönüştürdüklerinin. Göremiyorlar, şu ana kadar emekçilere attıkları kazıkların atacakları kazıkların da teminatı olduğunu. Herhalde sanıyorlar ki Asgari Ücret Yoksulluk Sınırına çekilecek, biz sesimizi çıkartırsak oyun bozulur, kızdırırız komisyonun bileşenlerini, asgari ücreti sefalet ücreti olarak devam ettirirler. Bizim aklımız almıyor. İşsizlik sayısının kendi rakamlarıyla bile 5 milyonu bulduğu, zam üstüne zamların yapıldığı, hayat pahalılığının canları yakıp kavurduğu, bütün bunlara karşılık zulmün yoğunlaştığı, iş cinayetlerinin artık sıradan haberler arasına bile girmediği, sokulmadığı, insanlarımızın cinnet geçirip intihar ettiği bir ortamda bu suskunluğu aklımız almıyor. Anlamlandıramıyoruz. Türkiye İşçi Sınıfının yüz akı Nakliyat-İş dışındaki sendikalar suskun, koca koca işçi sınıfının partisi olmakla övünen partiler suskun.

Yine bir susmayan HKP var. Her söze “Başta işçi sınıfımız gelmek üzere” diye başlayan, Türkiye İşçi Sınıfı tarihine onlarca “işgal, grev, direniş” hediye eden Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencileri susmadılar, susmayacaklar. Nerede bir haksızlık varsa HKP orada, nerede bir zulüm varsa HKP zalime karşı mücadelede, nerede bir ezilen varsa HKP ezilenin yanında ezene karşı savaşta. Bu devam edecek, ta ki Halkın İktidarı kuruluncaya kadar.

Asgari Ücret adı altında sefalet ücretine mahkum edilen emekçiler için alana çıktı HKP. Halkımızın gözünü boyamak için oynanan Ortaoyununu protesto etmek için, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun toplandığı Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının önündeydi. Bayraklarımızla, sloganlarımızla protesto ettik Sefalet Ücretini. Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran Yoldaş’ın okuduğu basın açıklamasına, “İşsizliğe Pahalılığa Zamma Zulme Son”, “Sefalet Ücretine Hayır”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Katil Sermaye” sloganları eşlik etti.

Görsün Halkımız kim mücadele ediyor kim etmiyor. Duysun sağır kulaklar, sessizliği sesiyle kim yarıyor kim yarmıyor. Görsün aydınlığa kapanan gözler kim kendini İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine boylu boyunca atıyor kim atmıyor.

Eninde sonunda bizi görmeyen gözler görecek, bizi duymayanlar kulaklar duyacak. İşte o zaman kuracağız Halkın İktidarını, yıkacağız bu Kanser Düzenini. 2 Aralık 2019

HKP Ankara İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz