Sağlık Emekçileri 14-15-16 Mart günü Grevde! Halkçı Sağlık Emekçileri olarak bizler de grevdeyiz, alanlardayız!

13.03.2022
313
A+
A-

Ülkemizde tüm emekçiler AKP iktidarının eziyetini çekiyor. Sağlık emekçileri de Koronavirüs pandemisiniyaşadığımız son iki yılda çok eziyet çektiler. Salgınla mücadelede 500 ün üzerinde sağlık emekçisi hayatını kaybetti. Salgınla mücadelede kötü bir sınav veren, salgınla mücadeleyi yönetemeyen AKP iktidarı, sağlık emekçilerini koruyamadı. Salgınla mücadelede gerekli önlemleri zamanında almadı, yoğun bakımlar doldu taştı. Salgınla ilgili gerçek veriler kamuoyu ile hiçbir zaman paylaşılmadı. Aşılanmada çok geç kalındı.  Bu koşullarda bile Parababalarının kar etmesini öncelik olarak kabul etti.

Sağlık emekçileri bu gidişata dur demek için uzun süredir eylemler yapıyorlar. AKP iktidarı sağlık emekçilerinin isteklerini görmezden geliyor. En son Tayyip Erdoğan Açık konuşuyorum, varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz. Bunlarla yola devam ederiz. Daha da ileriye gidiyorum. Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle buraya davet eder, istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Asistan doktorlarımızla yola devam ederiz” dedi. Bu sözler doktorlar ve sağlık emekçileri arasında büyük bir tepkiye neden oldu. Yeterli öğretim üyesi  ve donanım olmadan açılan tıp fakülteleri, Tıp eğitimini değil de para kazanmayı önceleyen eğitim hastaneleri, performans düzeni, Parabababalarının  kar etmesini önceleyen Sağlıkta Dönüşüm Programı , Sağlık emekçilerini mutsuz ve umutsuz yapmıştır. Özellikle yeni mezun doktorlar ve sağlık emekçileri yurtdışına gitmeye çalışıyorlar. AKP iktidarı yetişmiş sağlık insan gücümüzü doğru dürüst istihdam etmek yerine giderlerse gitsinler demiş oluyor. Halkın Sağlığını önemsemiyor.

Sağlık emekçileri zor çalışma koşulları altında çalışıyorlar. Gece çalışmalarının karşılığını alamıyorlar. Sağlıkları pek çok diğer kamu emekçisinden daha önce bozuluyor. Sağlık emekçileri esas olarak emek güçlerininkarşılığını istiyorlar. Sağlıkta dönüşümün yarattığı Sağlıkta Şiddet sona ersin diyorlar. Bu nedenle haklı talepleri için Aralık ayından beri eylemler yapan Sağlık Emekçileri 14-15-16 Mart günü greve gidiyor!

Halkçı Sağlık Emekçileri olarak Grevde yer alıyoruz.

Halkçı Kamu Emekçileri olarak, Sağlık emekçilerinin haklı grevlerini destekliyoruz.

13.03.2022

Halkçı Kamu Emekçileri

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz