Recep Vurmuş Yoldaşımız’ın mücadelesini zafere ulaştıracağız

28.05.2018
610
A+
A-

Recep Vurmuş Yoldaşımız’ın mücadelesini zafere ulaştıracağız

İstanbul

11 yıl önce aramızdan bedence ayrılan Recep Vurmuş Yoldaş’ı İstanbul’da andık

İşçi Sınıfı mücadelesi önderi, Halkın Kurtuluş Partisi neferi Recep Vurmuş Yoldaş, mücadelesinin devamcıları olan yoldaşlarınca HKP İstanbul İl Örgütü’nde düzenlenen bir anmayla anıldı.

Anma etkinliği, Recep Vurmuş Yoldaş ve aramızdan bedence ayrılan tüm devrim şehitleri için saygı duruşu ile başladı. Recep Vurmuş Yoldaş’ın DİSK Nakliyat-İş, İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği, Halkın Kurtuluş Partisi bünyesinde gerçekleştirdiği mücadeleden kesitler sinevizyon gösterisi ile sunuldu. Kurtuluş Partisi Gençliği‘nden Utku Yoldaş, Oktay Rifat Horozcu’nun “Elleri Var Özgürlüğün” şiirini seslendirdi.

Şiir dinletisinin ardından etkinliğin ana konuşmasına geçildi. Ana konuşma görevini alan İlhami Yoldaş, örnek bir devrimci önder olarak betimlediği Recep Yoldaş’ın özelliklerini, antika çağda önderlik özelliklerini bünyesinde taşıyan Şövalye (Gazi, Alp) örneklemesi ile dinleyicilere aktardı. Recep Vurmuş Yoldaş’ın cesaret, fedakarlık, öncülük, kararlılık özellikleri hem İlhami Yoldaş’ın konuşması sırasında, hem de konuşma sonrasında söz alan yoldaşlarca anlatıldı. Malatya’da gerçekleşmesi planlanan işçi örgütlenmesine giderken yaptığı yolculuk sırasında, trafik canavarının kurbanı olan ve çok genç yaşta aramızdan bedence ayrılan Recep Yoldaş’ın, kendisini tanıyan tüm insanlara güven verdiği ve gerçek bir varlık sevgisi sahibi olduğu da belirtildi.

Ana konuşmanın ardından Halk Kurtuluşçu Liseliler‘den bir yoldaşın şiiri ile etkinlik devam etti. Sonrasında Recep Vurmuş Yoldaş ile beraber mücadele eden yoldaşları, Recep Vurmuş Yoldaş’ın yaşamından kesitleri, kendi hatıralarından anlattılar.

Ana konuşmanın ardından HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut söz alarak, Recep Vurmuş Yoldaş’ın teorimizi hızlıca kavrama ve buna göre harekete geçme özelliğine sahip olduğunu ortaya koydu. Parti programımızda yer alan varlık sevgisinin, bir sosyalist olabilmek konusunda en önemli etkenlerden olduğu, çeşitli örneklerle bu sevginin olmaması halinde gerçek anlamda sosyalist insanın yaratılamayacağı ve Recep Yoldaş’ın bu yönü ile tüm devrimci gençlere örnek olması gerektiği, Nurullah Ankut tarafından vurgulandı.

 

İzmir

Bedence aramızdan ayrılışının 11. yılında Recep Vurmuş Yoldaş’ı coşkuyla andık

İnsanlığın kurtuluş mücadelesinde, yiğitliğiyle, fedakârlığıyla, sevecenliğiyle, dostluğuyla, önderliğiyle, yoldaşlığıyla örnek dava insanı Recep Vurmuş Yoldaş, bedence aramızdan ayrılışının 11. yıldönümünde İzmir’de HKP’li yoldaşları tarafından düzenlenen bir toplantıyla anıldı. Recep Yoldaş’ın şahsında tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından, mücadelesini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Ardından Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Yöneticisi Fahri Kaya, Recep Yoldaş’ın hayatından, mücadelesinden örneklerle onun devrimci önderliğine vurgu yaptı. Öğrenciliğinde gençlik mücadelesi içindeki önderliğinden, İşçi Sınıfı içinde yürüttüğü sendikal mücadeleye, yaşadığı mahalledeki mücadelesine kadar örnek bir devrimci olan Recep Yoldaş’ın insan sevgisinin, kararlılığının cesaret ve fedakârlığının her devrimcinin örnek alması gereken özelikler olduğuna değinilen konuşmalarda Recep Yoldaş’ın mücadele bayrağını daha yükseklerde dalgalandırmanın bizlerin üzerine düşen bir görev olduğu belirtildi. Bulunduğu her alanda devrimciliğin verdiği sorumlulukla davranmasıyla, halkımızın can yakıcı sorunlarına eğilip çözümler üretmesiyle her yaştan her kesimden insanın güvendiği, sevip saygı duyduğu bir devrimci önder olmayı başarmış olan yoldaşımızın bu yönleriyle de örnek alınması gerektiği söylendi.

Fahri Kaya’nın ardından söz alan HKP Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gençer sözlerine, “Bizler için Yoldaşlarımız anmak onların ardından ağıtlar yakmak değildir. Onlardan devraldığımız mücadele bayrağını daha yükseklere çıkarmaktır.” diyerek başladı.

Gençer Yoldaş’ımız bir devrimcide olması gereken niteliklerin hepsinin Recep Vurmuş Yoldaş’ta bulabileceğimizi ve özlü sözlerimizden olan “Devrimcilikte Bazen 1 Büyüktür 100’den”sözünün tam da Recep Vurmuş Yoldaş’ı ifade ettiğini söyledi.

Gençer Yoldaş’ımız daha sonra ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu siyasi durumun kısa bir değerlendirmesini yaparak; partimizin bu süreçlere uygun çözümlemeler ve davranışlar geliştirdiğini örneklerle anlattı. Partimizin her geçen gün adının daha da yaygınlaştığına ancak bunun yeterli olmayacağına, dolayısıyla Recep Vurmuş Yoldaş’ımız yaptığı gibi yaşamın her alanında örgütlenme çalışmalarının hızlandırılması gerektiğine vurgu yaptı. 27 Mayıs Politik Devrimi‘nin 58’inci yıldönümüne denk gelen anma programında 27 Mayıs Politik Devrimi’nin önemi HKP’nin bakış açısı, kazanımları anlatıldı. Sözlerini Recep Vurmuş Yoldaş’ın anısını yaşatmanın HKP’yi daha da büyütmekten geçtiğini söyleyerek sonlandırdı Y. Gençer Yoldaş.

Bu konuşmaların ardından söz alan yoldaşları, Recep Vurmuş Yoldaş’ın devrimci kişiliği üzerine örnekler vererek toplantıya katkılarını sundular.

 

İnsanlık var oldukça, insanlığın kurtuluş davasına ömrünü verenler asla unutulmazlar!

Sen rahat uyu Recep Yoldaş, Partimiz her gün emekçi halk yığınlarına umut olmaya devam ediyor!

Devrimciler Ölür Devrimler Sürer!

Recep Vurmuş Yoldaş, Kürt ve Türk Halklarının Kurtuluş Mücadelesinde Yaşıyor!

 

Ankara

 Recep Vurmuş Yoldaş Devrimci Mücadelemizde Yaşıyor!

İnsanlığın kurtuluş mücadelesinde, yiğitliğiyle, fedakârlığıyla, sevecenliğiyle, dostluğuyla, önderliğiyle, yoldaşlığıyla örnek dava insanı Recep Vurmuş Yoldaş’ı bedence aramızdan ayrılışının 11’inci yıldönümünde HKP’li yoldaşları tarafından düzenlenen bir toplantıyla andık.

Genel merkezimizdeki anma programımıza Recep Yoldaş’ın şahsında tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından, Cihan Yoldaş’ın açılış konuşmasından sonra Recep Yoldaş’ın mücadelesini anlatan sinevizyon gösterimini izledik.

Gösterim sonrası sözü alan Cihan Yoldaş, mücadele hayatını öğrenci örgütlülüğü ile başlatıp İşçi Sınıfı örgütlülüğü ile sürdüren Recep Yoldaşımız’ın nasıl bir Devrimci Önder olduğundan bahsetti.

Recep Yoldaş ile olan anılarını dile getiren diğer yoldaşlarımız, onun ne kadar hoşgörülü, zeki olduğunu; tüm aklını, ilgisini mücadeleye verdiğini de eklediler. Söz alan yoldaşların, “Çok genç yaşta aramızdan ayrılması bizim için büyük kayıp. Eğer Recep Yoldaş hala aramızda olsaydı Nakliyat-İş’e ve partimize çok şey katabilirdi. Yoldaşımız gerçek bir görev adamıydı” sözleri ile anma programımızı bitirdik.

Daha sonrasında Hileli İflasla işlerinden atılan ve 10 aydır mücadelelerini sürdüren Direnişçi Real Market İşçileri’ne destek olmak için Ankamall Alışveriş Merkezi’ne giderek yanlarında olduğumuzu gösterdik.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz