Real Market İşçileri Hileli İflasa, Haklarının Gasp Edilmesine, Sarı Sendikacılığa Karşı Direniyor, Mücadele Ediyor. Pazar Günü Konya’da Metro Market Önündeyiz.

18.11.2017
677
A+
A-

Nakliyat-İş’ten

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Real Market İşçileri, Ağustos ayından bu yana hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine, sarı sendikacılığa karşı, Sendikamızın mücadeleyi sahiplenmesiyle devam ediyor.

Bugüne kadar, İstanbul, Ankara, Konya, Adana ve Kayseri’de kitlesel eylemler gerçekleştirildi. Beğendik A.Ş. hakkında Ankara ve İstanbul’da hileli iflasla ilgili olarak Cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulundu. Alman Başkonsolosluğu önünde protesto eylemi yapıldı. Dün (17.11.2017) yapılan Kartal Adliyesindeki İflas Masası Birinci Alacaklılar toplantısına katılarak burada da bir kez daha hileli bir şekilde gasp edilen haklarına sahip çıktılar.

Real Market İşçilerin haklarının ödenmesinden 1475 sayılı Yasa’nın 14. maddesine göre Metro AG de sorumludur. Bu nedenle de Real Market İşçilerinin direnişi İstanbul (Kozyatağı, Güneşli), Ankara, Adana ve Konya’da Metro mağazaları önünde, haftanın belirli günlerinde hileli bir şekilde gasp edilen hakları için beklemektedirler. İstanbul’da Metro AG’nin işletmesi olan Media Markt’ların önünde de kitlesel basın açıklaması ve eylemler gerçekleşmektedir.

Pazar günü de işsiz kalan Real Market işçileri sendikamız öncülüğünde Konya’da Metro Marketin önünde kitlesel basın açıklaması yapacaktır. Konya’daki basın açıklamamıza DİSK/Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ali ÖZÇELİK de katılacaktır. Kitlesel olarak yapacağımız basın açıklamasına tüm basın emekçileri, halk örgütleri davetlidir. 18.11.2017

Yaşasın, Hileli İflasa, Haklarımızın Gasp Edilmesine, Sarı Sendikacılığa Karşı Mücadelemiz!

İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!

 

Basın Açıklamasının Yapılacağı;

Yer                 :Metro Gross Market Önü

Adres            :Ulubatlı Hasan Mah. Ankara Cad. Karatay Konya

Tarih              :19.11.2017 Pazar

Saat                :13.00

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz