Partimize hırsız girdi!

29.05.2021
575
A+
A-

İşlediğiniz binbir suçu örtbas etmek, Partimizi susturmaya çalışmak için bir hırsız gibi gece yarısı çaldığınız pankartlarımızın da hesabını soracağız!

27 Mayıs 2021 gecesi, İstanbul İl Örgütü binamızda asılı olan pankartlarımız, işledikleri binbir suçlar birer birer ortalığa saçılmaya devam eden AKP’giller’in kolluk kuvvetleri tarafından hukuksuzca ve bildirim yapılmadan kaldırıldı, daha doğrusu çalındı. Kamu malı aşırmayı, çalmayı meşrep haline getiren AKP’giller, bu kez parti binalarımızdaki pankartlara dadandı.

Bilindiği gibi Partimiz, diğer il örgütlerimizde olduğu gibi İstanbul İl Örgütü binasına da dört pankart asarak kamuoyunda sıkça tartışılan çeşitli sorular sordu. Pankartlarımızın birincisi “Soru Bir: Diploma Nerede?” yazılı pankarttı. İkinci pankartta “Amerika’da boynuna takılan ‘Yahudi Cesaret Madalyası’ Nerede?” sorusunu soruyordu. Üçüncü pankartımız, kamuoyunda gündem olan “128 Milyar Dolar ve 208 Ton altın nerede?” sorularını içermekteydi. Dördüncü pankartımız ise son günlerde AKP’giller’in gerizlerinin bir mafya lideri tarafından patlatılmasıyla ortaya çıkan uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili “Kolombiya’da Yakalanan 5 Ton Kokaini İzmir Limanı’nda Teslim Alacak Kimdi?” sorusunu içeriyordu.

Görüldüğü gibi herhangi bir özne taşımayan, sadece sorular soran pankartlarımız, tüm bu soruların muhatabının kendileri olduğunu adları gibi bilenler tarafından hukuksuz bir şekilde indirildi. Tabiî yapılan iş alenen bir hırsızlık olunca hukuk kuralları çerçevesinde olması zaten beklenemezdi.

AKP’giller pankart hırsızlığıyla yetinmeyerek bir de İstanbul İl Örgütü’nden yoldaşlarımızı ifade vermeye çağrıldılar. İfadeye giden yoldaşlarımıza önce hakaret suçundan ifadeye çağrıldığı söylenmesine rağmen o sırada yapılan polis-savcı telefon görüşmesinin hemen sonrasında savcı tarafından “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan işlem yapılacağı söylendi. Bu açıkça hukuksuzluktur. Bu duruma sert tepki gösteren Hukukçu Yoldaşlarımız ifadelerinde özellikle şunları belirttiler:

“Bu hukuksuzluğun yapılmasını emreden savcı açıkça suç işlemektedir. Bu hukuksuz emri uygulayarak pankartımızı indiren kolluk kuvvetleri açıkça suç işlemektedir. Yasal bir partinin suç olmayan pankartlarını gasp ederek partimizin anayasal hakkı olan ifade özgürlüğü engellenmiştir. Savcının yapması gereken bu soruları soranları ifadeye çağırmak değil bu soruların sorulmasına sebep olan kişileri ve olayları aydınlatmak, suçluları ortaya çıkarmaktır.”

İfade sürecinde Parti Avukatlarımıza gösterilen “Olay Savcı Görüşme Tutanağı”nda ise aynen şu ibareler yer alıyordu:

“Alınan talimata istinaden 27.05.2021 günü saat 23.00 sıralarında vinç marifetiyle bina dışından bahse konu pankartlar indirilmiş, muhafaza altına alınmış, parti binası kapalı olduğu için parti yetkililerine ulaşılamamış…

Görüldüğü gibi AKP’giller’in aleni hırsızlığı tutanakta da kendini net bir şekilde belli ediyor. Saat 23.00’te parti binamıza vinçle geliniyor, “parti binası kapalı olduğu için parti yetkililerine ulaşılamamış” oluyor.

Peki, her ne kadar meczuplarınızı bu işten muaf tutsanız, örneğin geceyarıları Soylu’ya destek veren amigolarının sokağa çıkmasına göz yumsanız da sade vatandaşlar için saat 21.00 sonrası sokağa çıkma yasağı ilan eden yine sizler yani AKP’giller değil misiniz?

Bu durumda saat 23.00’te parti binamızın açık olması beklenebilir mi?

Bu mantık dışı gerekçeyle pankart hırsızlığının üstünü kapatabileceğinizi mi zannediyorsunuz?

Partimiz adına ifadeye giden Hukukçu Yoldaşlarımızın, söz konusu hırsızlığa imza atanları mahkûm ettikleri Beyazıt Polis Merkezinden dönüşünde İstanbul İl Örgütümüzde bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Basın açıklamasını yapan İstanbul İl Yöneticimiz Doğan Çıngı, AKP’giller iktidarının ayyuka çıkan rezaletlerini, hırsızlıklarını, soygunlarını, vurgunlarını bu tür hukuksuz işlerle perdelemeye, Partimizi engellemeye çalıştıklarını dile getirerek söz konusu pankartlardaki soruların peşini bırakmayacağımızı dile getirdi.

Ardından söz alan Parti Avukatlarımızdan Ayhan Erkan, Savcıların asıl görevlerini bir kez daha hatırlattı. Erkan, Savcıların asıl görevinin, AKP’giller’ce çalınan pankartlarımızda da ifade ettiğimiz üzere diplomasız olduğu halde Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden kişinin soruşturulması olduğunu ifade etti. Savcıların asıl görevinin Ege’de bize ait olan 20 Adamızın Yunanistan tarafından nasıl işgal edildiğini, yapılan kamu malı hırsızlıklarını, yolsuzlukları, vurgunları, doğa talanlarını soruşturmak olduğunu dile getirdi. Malum mafya liderinin ifşa ettiği ve AKP’giller tarafından işlenen binbir suçun soruşturulmasının da savcıların görevi olduğunu ifade eden Erkan, Yargının AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüştürüldüğünün bir kez daha altını çizdi. Yapılan bu hırsızlığın AKP’giller’in Partimize yönelik duyduğu korkunun açık bir göstergesi olduğunu söyleyen Erkan, sözlerini Devrimci Ozanımız Âşık İhsani’nin “Korkuyorlar, korkacaklar korksunlar! Elimizin nasır balyozlarını başlarına çalacağız, yakındır!” dizeleriyle sonlandırdı.

Basın açıklamasında da ifade edildiği gibi ülkemizde hukuk AKP’giller’in arka bahçesi haline gelmiştir. Hâkimler ve Savcılar bir kişinin ağzından çıkan lafa bakarak soruşturma açıp, kararlar vermektedirler. Bağımsız mahkemeler ise sadece kanun metinlerinde ve sözde kalmaktadır.

AKP’giller’in Kaçak Saraylı Reisi ve avanesi ne kadar uğraşsa boştur. Partimizin mücadelesini engellemeye güçleri yetmeyecektir. Hem AKP’giller hem de bu kanunsuzluklara ortak olanlar tüm suçlarının hesabını birer birer vereceklerdir. Sanmasınlar ki Gerçek Adaletin hükmünden kaçabileceklerdir. Eninde sonunda gerçekten bağımsız, emri hukuktan ve vicdandan alan bağımsız mahkemeler önünde hesaba çekilecek, çelik bilezikle tanışacaklardır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugünün can alıcı sorularını sormaya devam edeceğiz:

Diploma Nerede?

Amerika’da Boynuna Takılan “Yahudi Cesaret Madalyasi” Nerede?

128 Milyar Dolar ve 208 Ton Altın Nerede?

Kolombiya’da Yakalanan 5 Ton Kokaini İzmir Limanı’nda Teslim Alacak Kimdi?

Yok öyle kaçmak, parti binalarımızdan gece yarıları pankartlarımızı çalmak!

Ensenizdeydik, ensenizdeyiz, ensenizde olmaya devam edeceğiz!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

 

29 Mayıs 2021

Halkın Kurtuluş Partisi

İstanbul İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz