Partimiz, Türkiye aleyhine çalışan AKP’giller hakkında suç duyurusunda bulundu

29.04.2022
355
A+
A-

AKP’giller ihanette, vurgunda, soygunda, kamu malını peşkeşte ve AB-D Emperyalistlerine hizmette hiç mi hiç hata yapmıyorlar. Çünkü varlık nedenleri, bu kadar uzun süre iktidarda tutulmalarının nedeni budur. Ülkeye düşmanlık, halka düşmanlık, Laik Cumhuriyet’e, Mazlum Halkların Emperyalizme karşı ilk zaferi Çanakkale Zaferi’mize, bütün Mazlum Halklara örnek ve umut olan Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mıza, onun Önderleri Mustafa Kemal, İsmet İnönü’ye, Emperyalistlerin umduklarını bulamadığı, büyüklük gururlarının kırıldığı Lozan’a düşmanlık, iktidarda tutulmalarının nedenidir.

AKP’giller’in Reisinin “Ben BOP’un Eşbaşkanlarından bir tanesiyim. Bu görevi yapıyoruz” diyerek meydanlarda gerine gerine dolaşıp övünmesi; AKP’giller’in bu vatana, bu halka değil AB-D Emperyalistlerine çalıştığının en temel göstergesidir.

AKP’giller’den milletvekili olma gafletine düşen, ülkesini savunduğu için AKP’den ihraç edilen Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır’ın açıklamaları AKP’giller’in kime hizmet ettiklerinin, kimin emri altında çalıştığının kanıtıdır.

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe ne kadar güzel koyuyor bunların niteliğini ve soylarının neye dayandığını:

“Bu Tayyipgiller, Vahdettin’lerin, Damat Ferit’lerin, Dürrizade, Mustafa Sabri, Sait Molla, Nemrut Mustafa ve Filozof Rıza’ların torunlarıdır. Bunların alayını, Sevgili, Saygıdeğer Kuvayimilliye Kahramanımız Sütçü İmam çok özlü olarak tanımlamıştır:

“‘Her kim ki Mustafa Kemal Paşa ve Kuvayimilliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kafir kanı akar!’”

AKP Eski Milletvekili Pelin Gündeş AKP’giller’in ihanetlerini ifşa ettiği açıklamalarında çok ama çok çarpıcı bir şey söylüyor: “Türk Milleti’ni, Devletimizi yurt dışında savunmamak, Milletimize ihanet, Avrupalıların tüm taarruzlarına sessiz kalmak, karşı önerge hazırlamamak eğer grup disipliniyse, evet ben o grubun disiplinine uymadım!

Boşuna yıllardır dile getirmiyoruz; “AKP’giller çıkar amaçlı kriminal bir örgütür” diye. Artık bu vatana, bu halka nasıl bir kin duyuyorlarsa, nasıl bir düşmanlık besliyorlarsa, nasıl insanlıktan çıkarılmışlarsa, kimlerin soyundan geliyorlarsa, Türkiye’yi, halkı savunmayı disiplinsizlik sayıyorlar. Ne kadar doğru söylemiş Sütçü İmam, bu gibilerin damarlarında akan kanın ne kanı olduğunu anlatırken.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak; hayatının hatasını yaparak AKP’giller’den Milletvekili olma yanlışına düşen Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır’ın ifşaları üzerine, bu topraklara, bu halka düşmanlıkları bir kez daha kanıtlanan AKP’giller hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurusu sonrası Partimizin MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Bugün Yargıya taşıdığımız, Tarihin hiçbir zaman silinmeyecek hafızasına kaydettirdiğimiz olay gerçekten çok kahredici, çok ürpertici. Tabiî ki bu; yüreğinde Vatan sevgisi, Halk Sevgisi taşıyanlar, vicdan duygusu olanlar için kahredici, ürpertici. Saşıp yanılıp AKP’giller’den milletvekili olan Prof. Dr. Pelin Gündeş’in yaptığı açıklamalar, yıllar yılı onlarca defa dile getirdiğimiz AKP’giller’in kanunlarla çalışan bir sermaye partisi olmadığı, kriminal, çıkar amaçlı mafyatik bir örgüt olduğu gerçeğini bir kez daha kör gözlere batırıyor.

Milletvekili olduğu dönemde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi de olan Pelin Gündeş’in iddialarına göre yapmış olduğumuz suç duyurusunun şüphelileri, “Türkiye’yi savunan önerge vermeyeceksin” diyorlar. Türkiye’nin savunulması istenmiyorsa onlara göre demek ki savunulması gereken BOP’tur. BOP’un Başpatronu, yaratıcısı ABD Emperyalist Haydududur ve onun AB’li müttefikleridir, Siyonist İsrail’dir.

İşte ülkemizin sokulduğu bu duruma isyan eden, içi sızlayan Vatansever, Halksever bir parti olarak; Recep Tayyip Erdoğan, Mevlüt Çavuşoğlu, Volkan Bozkır ve Mesude Nursuna Memecan hakkında; Devlet hizmetlerinde sadakatsizlik ile Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

Oysa ne diyor Mustafa Kemal?

“Dış politikamızda dürüstlük, ülkemizin güvenliği ve gelişmesinin korunmasına önem verilmesi prensibi, davranışlarımıza rehber olmaktadır. (…) Dış politikamızda, ülkenin korunması, güveninin sağlanması, vatandaşların haklarının herhangi bir saldırıya karşı bizim tarafımızdan savunulması konuları, özellikle göz önünde tuttuğumuz noktalardır.”

AKP’giller’in dış politikasında Mustafa Kemal’in altını çizdiği noktaların hiçbirisi yok.

Rehberleri kim AKP’giller’in?

ABD ve AB Emperyalistleri, Siyonist İsrail, yerli yabancı Parababaları, Ortaçağcı Tarikatlar, Cemaatler…

Elbette bu devran böyle gitmeyecek. AKP’giller bu vatana ve halka yaptıkları ihanetlerinin hesabını mutlaka verecekler. Kanunlarla çalışan, bağımsız ve tarafsız yargı yeniden oluşturulacak, AKP’giller ve avanesini, şu anki TCK hükümlerince yüzlerce kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarına çarptırarak hak ettikleriyle karşılaştırmış, buluşturmuş olacak…

28 Nisan 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz