Partimiz, Masayı Devirecek “Diploma Nerede?” Sorusuyla bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulundu

13.12.2021
321
A+
A-

Genel Başkan’ımız Nurullah (Ankut) Efe’nin de söylediği gibi; “Diplomasızlık eninde sonunda herkesçe görülüp kesinkes anlaşılacak. Tayyip, diğer binbir suçuna ilaveten bu suçundan dolayı da yargı önüne çıkarılacak…”

18 Mayıs 2021 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının tüm kamuoyuyla ve Halkın Kurtuluş Partisi’yle paylaşılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvuru yapmıştık. Ancak Belediyeden bu konunun “kişisel veri olduğu ve kişinin iznine bağlı olduğu” gerekçesiyle başvurumuza ret cevabı verilmişti. Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasının paylaşılmasına izin verdiğine dair bir haberi de ekleyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesine aynı konuyla ilgili bir başvuruda daha bulunduk.

Verilen dilekçenin ardından İBB önünde açıklama yapan İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina, şu ifadelere yer verdi:

***

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yayınlanan haberde şöyle denmektedir; “Ben de böylesine köklü bir eğitim kurumu olan Marmara Üniversitesinin mezun olduğum Emin Bey’e dedim ki, şu künyeyi bir karıştır da oradan arşivden çıkart şunları. Yayınlayacak mısın, kendilerine gönderecek misin, ne yapacaksan yap da… Çünkü bunlar benim söylediklerime hiçbir zaman zaten inanmadılar, inanmayacaklar. Siz rektör olarak bunlara gönderirseniz belki inanırlar.”

İşte biz bu habere ve bu izne dayanarak yeniden CHP’li Büyükşehir Belediyesine başvuru yaptık ama ne yazık ki CHP ve Meclisteki diğer Beşli Çete bu konunun açığa çıkmasını istememektedirler. Çünkü belki biz de iktidara geliriz de bir pay kaparız telaşındalar bugünlerde. Onların sormadığı soruyu biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak sormaya devam ediyoruz ve edeceğiz de.

13 Aralık 2021

HKP Genel Merkezi

Başvuru Dilekçesini aynen yayımlıyoruz:

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI’NA

Konu : Recep Tayyip Erdoğan Diploması

İlgi : 18.05.2021 tarihli başvurumuz ile 07.06.2021 tarihli cevabi yazınız

Müvekkil Parti 18.05.2021 tarihinde Belediyenize başvurarak, Belediye’nin arşivlerinde bulunması gereken diplomaların gerçekte bulunup bulunmadığını 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanun’a göre talep etmiştir.

Bu talebimize 07.06.2021 tarihinde tarafınızdan; “4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nda bilgi edinme hakkına ilişkin istisnalar düzenlenmiş olup, söz konusu kanunun 21. maddesinde “kişinin izin verdiği haller saklı kalmak üzere, özel hayatın gizliliği kapsamında açıklanması halinde kişinin sağlık bilgileri ile özel ve aile hayatına, şeref ve haysiyetine, mesleki ve ekonomik değerlerine haksız müdahale oluşturacak bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkı kapsamı dışındadır” şeklinde cevap verilmiş ve talebimiz reddedilmiştir.

KİŞİNİN İZİN VERDİĞİNE DAİR AŞAĞIDA CUMHURBAŞKANLIĞININ RESMİ SİTESİNDE YER ALAN LİNKTEKİ HABER NİTELİĞİNDEKİ BİLGİYİ BİLGİLERİNİZE SUNAR, GEREKÇENİZİN HÜKÜMSÜZ KALMASI NETİCESİ İLGİLİNİN DİPLOMASININ TARAFIMIZLA PAYLAŞILMASINI TALEP EDERİZ:

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/44271/bu-ulkede-asil-devrim-hic-suphesiz-2000li-yillarda-yasandi

BEN DE BÖYLESİNE KÖKLÜ BİR EĞİTİM KURUMU OLAN MARMARA ÜNİVERSİTESİ’NİN MEZUNUYUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben de böylesine köklü bir eğitim kurumu olan Marmara Üniversitesi’nin mezunu durumundayım. Bugünlerde birileri yine şahsımla alakalı olarak diploması vardı-yoktu diye bir tartışma başlattılar. Emin Beye dedim ki; ‘Şu künyeyi bir karıştır da oradan arşivden çıkart şunları yayınlayacak mısın, kendilerine gönderecek misin, ne yapacaksan yap da, çünkü bunlar benim söylediklerime hiçbir zaman zaten inanmadılar, inanmayacaklar, siz Rektör olarak bunlara gönderirseniz belki inanırlar.

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ VEKİLLERİ 

Av. Ayhan Erkan Av. Ali Serdar Çıngı Av. Pınar Akbina

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz