Partimiz; kendilerinin soygunlarına, vurgunlarına, peşkeşlerine karşı gelecek bürokratın “kafasını kırın” talimatını veren AKP’giller’in Reisi hakkında suç duyurusunda bulundu

04.04.2022
152
A+
A-

AKP’giller ve Reisi çiftçiye küfrediyor, millete küfrediyor, Doktorları aşağılıyor, madenciyi yumrukluyor, arkasında koruma ordusu yumrukladığı madenciye “İsrail Dölü” diyor, kendi milletvekilini, bakanını tokatlıyor, evladını kaybetmiş Anneyi yuhalattırıyor, öğretmenlerimize hakaretler yağdırıyor. Kısacası alınteriyle kim geçimini sağlıyor, kim hakkını arıyor, kim vurgunlara, soygunlara sesini yükseltiyor, kim haksızlığa tahammül edemiyor, onların karşısında AKP’giller ve Reisi. Kendilerini tutamayıp içindeki düşmanlıkları hakaretler, küfürler olarak kusuyorlar.

İşte Tayyip’in, “istediklerini yapmayan, karşı çıkan bürokratların kafası kırın”, söylemlerini Halkın Kurtuluş Partisi olarak yargıya taşıdık. Ve AKP’giller’in Reisi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusu sonrası Partimizin İstanbul İl Örgütü Yöneticisi Av. Doğan Zafer Çıngı Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Tayyip Erdoğan’ın suçlarının peşini bırakmıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre Tayyip Erdoğan’ın 50 milletvekili ile yaptığı bir kahvaltı sırasında Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, bürokrasiden şikâyet edince Tayyip Erdoğan’ın cevap olarak, “Yerelde iktidar milletvekiline söz geçiremiyorsa, masaya yumruğu vur, sandalyeyi kafasında kır”, dediği iddia edildi. Tayyip Erdoğan, her geçen gün hukuku ayaklar altına alıyor, yok sayıyor. İşte bu sözleri de hukuku ayaklar altına aldığının, yok saydığının sadece kendisinin sözlerinin geçerli olduğunun kanıtı.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Tayyip Erdoğan’ın hukuku ayaklar altına aldırttığı bu sözlerinden dolayı “Suç İşlemeye Tahrik”, “Görevi Kötüye Kullanma” ve “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama”dan dolayı Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuzun sonuna kadar takipçisi olacağız. Tayyip Erdoğan’ın ve avanesinin tüm suçlarından elbet bir gün hesap soracağız. Gerçek mahkemeler önünde, bağımsız yargıçların önünde yargılayacağız. Suçlarının hesabını soracağız.

4 Nisan 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz