Partimiz, Halkımızın parasını zevküsefa içinde harcayanların, harcatanların, bu haksız, adaletsiz, bu vicdansız eşitsizliğe göz yumanların, bu duruma neden olanların peşini bırakmıyor!

30.04.2021
472
A+
A-

Neredeyse her kuruma çöreklenmiş durumda bu tür insanlar. AKP’giller ve Reisinin, Emekçi Halkımızın hayalini bile kuramayacağı “dudak uçuklatan rakamlarla” yemlediği “üst düzey” bürokratların en son örneği Kültür ve Turizm Bakanı Nadir Alpaslan. Liyakat sahibi değiller, vicdan sahibi değiller, insan değiller. Tam da liyakat sahibi olmayan, vicdan sahibi olmayan, sadece insan görünümündeki Dördüncü Tür Yaratıklar kategorisine giren AKP’giller’in aradığı has “insanlar”.

Bu ülkenin en kamucu, en vatansever, en Halkçı; diğer taraftan AB-D Emperyalistlerine ve Yerli Satılmışlara karşı kin ve nefreti, düşmanlığı en yükseklerde olan Partimiz, Halkımızın parasını, alınterini peşkeş çekenlerin yakasını bırakmıyor. Gördüğümüz yerde haksızlığı, vurgunu, talanı; elimizdeki bütün araçlarla karşı koyuyor, Devrimci Nefesimizi enselerinde hissettiriyoruz. Halkımızın değil milyonlar, milyarlar tek bir kurşunun heba edilmesine, har vurup harman savrulmasına göz yumamayız.

Bakan Yardımcısı sıfatını taşıyan Nadir Alpaslan’a yapılan bu kıyağa da göz yummadık. Atamasını imzalayan Recep Tayyip Erdoğan, Patronu olan Bakan M. Nuri Ersoy ve kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yine Tarihimize notumuzu düştük. En Halkçı Parti olmanın gereklerini yerine getirdik.

İnanıyoruz ki gücünü hukuktan ve vicdanlarından alan Gerçek Hakimler, Gerçek Savcılar gün gelip devran döndüğünde AKP’giller’i yargılarken Halkın Kurtuluş Partisi’ne ve Halkçı Hukukçulara şükranlarını sunacaklardır. Çünkü diyecekler ki; sağ olsunlar bize fazla bir şey bırakmamışlar, her şey önümüze konmuş, hazır. Bu Organize Suç Örgütüne karşı HKP ve Halkçı Hukukçular ne yapılması gerekiyorsa yapmışlar, bizlere bırakmışlar…

İşte gelecek o günler için yapıyoruz bu suç duyurularını. O bileklerine geçirilecek çelik bileziklerle bir an önce tanışsınlar diye açıyoruz davaları. AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüştürdüğü yargıdan bir şey beklediğimizden değil.

O hesap günü gelecek. Arkamızda ordulaştırdığımız Halkımızla getireceğiz o günleri.

Suç Duyurumuz sonrası Genel Sekreter Yardımcımız Av. Sait Kıran Yoldaş, Ankara Adliyesi önünde bir açıklama yaptı. Yoldaşımızın yaptığı açıklama şu şekilde:

***

Sevgi ve saygıdeğer Halkımız;

AKP’giller İktidarının yolsuzluk, vurgun, yandaşlara haksız kazanç sağlama kapıları gittikçe artıyor.

Ülkemizde asgari ücretin net iki bin sekiz yüz yirmi beş lira doksan kuruş olduğu bir dönemde, işçilerimizin istatistiklere göre yüzde 49’unun bu doğrudan doğruya açlık ücretiyle yaşamaya mahkûm edildiği bir dönemde, yine mevcut istatistiklere göre asgari ücretin biraz üzerinde yani yüz, iki yüz lira üzerinde ücret alan toplam çalışan özel sektördeki işçilerin oranı yüzde 62.5 olduğu bir dönemde; AKP’giller kendi yandaşlarına kıyak maaşlar bağlamaya devam ediyorlar.

En son örnek Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan. Basına yansıdığı kadarıyla Nadir Alpaslan şu an; Bakan Yardımcılığından aylık net 27 bin 717 TL, peşkeş çekilen Kuveytürk Banka Yönetim Kurulu Üyeliğinden 64 bin 454 TL – ki bu da dolara endeksli, her ay dolar kuruna göre değişmekte – ve yine Kuveytürk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği kâr payı olarak da 84 bin 556 TL olmak üzere toplam gelir bazında aylık 176 bin 727 TL gibi dudak uçuklatan bir rakam almaktadır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak yasalarımıza açıkça aykırı olan bu durum hakkında suç duyurusunda bulunduk. Çünkü Türk Ceza Kanununun 257/2 Maddesine göre; “ayrıca kanunda suç olarak tanımlanan haller dışında görevinin gerektirdiklerini yapmakta ihmal veya geciktirme göstererek kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu görevlisi 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Bu çerçevede ve Anayasamızın 10. Maddesi çerçevesindeki açık hükümlere göre mevcut Devletin Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Anayasamızın kanun önünde eşitlik başlıklı 10. Maddesinde açıkça şu hüküm var değerli Halkımız:

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

“Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.”

Halkımıza, İşçilerimize 2 bin 825 lira gibi açlık, sefalet ücretini reva görenler kendi yandaşlarına ise gözlerini kırpmadan 176 bin TL aylık gelir, dolayısıyla haksız kazanç sağlayabilmektedir. Bu ücretler de halkımızın altınterinden biriktirilen, deyim yerindeyse yetimlerimizin hakkı olan hazinemizden karşılanmaktadır. Bu açık bir vurguculuktur, yolsuzluktur, kayırmacılıktır.

Halkın Kurtuluş Partisi bu ülkenin gerçek halksever, yurtsever, vatansever partisi olarak bütün haksızlıklara, yolsuzluklara karşı çıktığı gibi bu konuda da mücadelesini yapıyor ve inanıyoruz ki ergeç bu yolsuzluğu, bu kayırmacılığı yapanlar bağımsız yargı önünde yargılanacaklar ve aldıkları her kuruşu faiziyle birlikte tekrar halkımıza ödemek durumunda kalacaklar. Halkın Kurtuluş Partisi bu mücadeleyi yapıyor, yapmaya devam edecek.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz

29 Nisan 2021

HKP Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz