Partimiz, Direnişte olan PTT-SEN Üyesi PTT Çalışanlarına Dayanışmada bulundu

18.12.2020
448
A+
A-

HKP İzmir İl Örgütü olarak, işten çıkarıldıkları için yaklaşık dört aydır mücadele eden, içlerinde PTT-SEN’nin Genel Başkan’ının da olduğu PTT İşçilerinin Direnişini ziyaret ettik.

Pandemi süresince işten çıkarmaların sözde yasak olduğu bir dönemde, sendika Genel Başkanı da dahil işçilerin işten çıkartılması AKP’giller’in işçi düşmanlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Başta İşçi Sınıfımız gelmek üzere diyen Partimizin, bütün İşçi Direnişlerinde olduğu gibi, bu Direnişle de dayanışma duygularını dile getirdik.

Direniş yerine “PTT İşçisi Yalnız Değildir” sloganıyla girdik. İşçilerden ve sendika yöneticilerinden Direniş hakkında bilgi aldık.

Partimiz adına MYK Üyesi Yusuf Gençer, Direnişçi İşçilere hitaben dayanışma konuşması yaptı.

Yusuf Gençer işçileri selamlayarak başladığı konuşmasında, “Biz, parti olarak başta İşçi Sınıfımız diyerek yola çıktık. Nerede bir İşçi Sınıfı mücadelesi varsa hep orada olduk. Bir kez daha PTT-SEN yönetici ve üyelerinin işten atılmalarına karşı yanınızdayız. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Ne yazık ki ülkemizde pandemi sürecinde yasak olmasına rağmen işçi çıkartıyorlar. Bu süreçte işçi çıkarmak insafsızlıktır, vicdansızlıktır.

Özellikle de tüm dünyada yaşanan bu salgında birçok ülke işçisine, esnafına, kamu çalışanına sahip çıkarken, ne yazık ki bizim ülkemizde çalışan işçiler sadece Anayasal haklarını kullandıkları için işten atılıyorlar. Bunu kabul etmiyoruz, doğru bulmuyoruz.

Bir kez daha buradan yöneticilere sesleniyoruz;. Sendikal Örgütlenme yasal bir haktır, Anayasal güvence altındadır. Bu Anayasaya herkes uymak zorundadır. Dolayısıyla PTT-SEN yönetici ve üyelerinin işbaşı yaptırılması ve sendikal haklarının tanınmasını bekliyoruz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, bu mücadelenin başarılmasında elimizden geleni ardımıza koymayacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bir kez daha mücadelenizin başarılı olmasını diliyoruz. Gazanız mübarek olsun.

İşçiyiz Haklıyız Yeneceğiz”, dedi.

Dayanışma ziyareti “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız” sloganıyla sona erdi.

 

PTT İşçisi Yalnız Değildir!

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!

 

18.12.2020

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz