Parababaları düzeninin deprem cinayetinin aramızdan ayırdığı İskenderun İlçe Yöneticimiz Mete Köroğlu Yoldaş’ı mezarı başında andık

15.02.2023
252
A+
A-

AKP’giller’in bekçiliğini yaptığı Parababaları düzeninin kâr hırsı ve AKP’giller’in insanlık düşmanı politikaları nedeniyle on binlerce insanımızı bu depremde kaybettik. Bu masum insanlardan biri de Partimizin İskenderun İlçe Yöneticisi Mete Köroğlu Yoldaş’ımız oldu.

Mete Yoldaş’ımız, 2009’da bedence aramızdan ayrılan İskenderun’un efsane devrimcisi Mehmet Köroğlu Yoldaş’ımızın kardeşiydi. Mete Yoldaş, taşa can veren ağabeyi gibi çok yetenekli bir fotoğraf sanatçısıydı. Ağabeyinden bayrağı devralan ve mücadele bayrağını layıkıyla taşıyan genç bir yoldaşımızdı Mete Yoldaş.

Bugün Mete yoldaşımızı mezarı başında anarken onun bıraktığı mücadele bayrağı bizlere emanet…

Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ımız, Mete Yoldaş’ımızın mezarı başında yaptığı konuşmasında, parti olarak deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde halkımızın yanında olmaya çalıştığımızı belirterek bu felaketin sebebinin bir “kader planı” değil, AKP’giller’in soygun, rant düzeni olduğunu söyledi. Parti olarak Semai Tahir Pakyürek ve Mete Yoldaşlarımızı kaybettiğimizi, aynı zamanda hayatını kaybeden on binlerce insanımızın da acısını taşıdığımızı ifade ederek sorumlulardan hesap soracağımızı belirtti.

Sonrasında söz alan İskenderun İlçe Başkanımız Ali Görülmez Yoldaş da, Mete Yoldaş’ımızın davaya bağlılığını, mücadele azmini anlatarak yürekli, fedakâr, sevgi dolu, insanlık için her şeyini feda edecek bir yoldaşımız olduğunu belirtti. Yoldaşımızın mezarı başında Bedi Genç ve Gülden Yuva Yoldaşlar da birer konuşma yaparak Mete Yoldaş’ımızın mücadelesini, insancıl yönünü anlattılar ve bu katliamın sorumlularından hesap sorulacağını ifade ettiler.

Konuşmaların ardından Mete Yoldaş’ımızın mezarı başında bir kez daha söz verdik. Halkımıza tüm bu acıları yaşatan Parababaları düzeninden hesap soracağız ve sorumluların hak ettikleri cezaları almalarını sağlayacağız!

Mete Köroğlu Yoldaş Ölümsüzdür!

15 Şubat 2023

İskenderun’dan

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz