Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a yönelik yargılama sağanağı devam ediyor

16.02.2023
290
A+
A-

Genel Başkan’ımız her yazısında, her konuşmasında Tayyipgiller’in haksızlıklarını, hukuksuzluklarını, kanunsuzluklarını tespit ve teşhir etmekte.

Bütün bu eylemlerden dolayı da hakkında “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla TCK’nin 299’uncu maddesinden davalar açılmakta.

Şimdiye kadar aynı suçlama nedeniyle açılan davalarda kendisine verilen toplam ceza 11 yıl 8 aydır. Devam eden soruşturma ve davalarla birlikte toplamda 24 yılın üstünde ceza istenilmektedir.

Bu davalardan bir tanesi de İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesinin 2022/197 Esas numaralı dosyasında görülmektedir.

Bu dava, Sedat Peker’in ifşaları arasında yer alan “Devlet envanterine girmeyen silahların AKP’lilere dağıtıldığı” iddialarının araştırılmasını ve sorumlular hakkında kamu davası açılmasını talep eden Suç Duyurusu dilekçesinden açılmıştı.

Yani, Anayasanın 36’ncı maddesinde; herkes, meşru vasıta ve yollardan faydalanmak suretiyle yargı mercileri önünde davacı ve davalı olarak iddia ve savunma ile adil yargılanma hakkına sahiptir şeklinde tanımlanan Hak Arama Özgürlüğünü ve yine Anayasanın 62’nci maddesinde düzenlenen “Dilekçe Hakkı”nı kullanmak bile bugünkü iktidarın güdümündeki Yargı bakımından suç unsuru olarak görülmekte ve Genel Başkan’ımız hakkında TCK 299’uncu maddesi kapsamına keyfi davalar açılmaktadır.

İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesinde görülmekte olan davanın ikinci duruşması; 14 Şubat 2023 günü yapılmıştır.

Genel Başkan’ımız; Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde canını yitiren, yaralanan ve evsiz kalan bölge halkımızın ve yoldaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmekte olduğundan bu duruşmaya katılmamıştır. Parti avukatlarımızın hazır bulunduğu duruşma 30 Mayıs 2023 tarihine ertelenmiştir. Genel Başkan’ımız 30 Mayıs’taki duruşmada da diğer tüm mahkemelerde olduğu gibi kendisine isnat edilen suçlamalarla ilgili yargılamasını yapacaktır.

Basına ve halk örgütlerine saygıyla duyurulur.

16 Şubat 2023

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz