Ortacağcı gericilik, Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı’nın dilinden kadın düşmanlığına devam ediyor

25.07.2022
381
A+
A-

20 yıldır ABD ve AB Emperyalistlerinin güdümündeki AKP iktidarı başta biz kadınlar olmak üzere halkımıza cehennemcil bir hayat yaşatmaktadır. Bu şeriat özlemcilerinin akıllarında yatan; bütün okulları kapatmak, ülkeyi medreselerle, tekkelerle, şeyhliklerle, Kur’an Kurslarıyla doldurmak, Hilafeti geri getirip  Ortaçağcı Faşist Din Devleti’ni kurmaktır. Din alıp din satan bu Ortaçağcı gericilerin en büyük özlemleri ise insanlığın yarısı olan kadınları mutfakla yatak odası arasında ömür tüketmeye mahkûm köleler haline getirmek, kadınları sosyal hayattan çekip eve hapsederek üretimden de tümüyle uzak tutmaktır.

Bunun en son örneği de Ankara’da yaşandı. Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı, ağzından salyalar akıtarak yine kadınlara saldırdı.

Sözde imam “Helal rızık mükellefiyeti yok kadının. O sizin göreviniz, adamların görevi. Ama her yerde kadın istihdamı var, daha cazip çünkü”, dedi.

Bu şahıs devamla; “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Neden? Bu kadınların başında yok mu adamları, abileri, babaları, kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf… Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin”, diyerek kendi nefislerini kontrol edemediklerini de itiraf ediyor.

Görüldüğü üzere bu Dördüncü Tür Yaratıklar her fırsatta kadın üzerinden din tüccarlığı yapmaktadırlar.

Siz değil misiniz cemaat-tarikat yurtlarında, Kur’an Kurslarında el kadar çocuklara tecavüz edenlere ses çıkartmayan?

Siz değil misiniz, sakalsız erkeğin bile sizi tahrik ettiğini söyleyen?

Sizler, kadınlar üzerinden din simsarlığı yaparak kapitalist toplumda zaten çifte sömürüye maruz kalan kadınlarımız için hayatı daha da zindan ediyorsunuz.

Kurtuluş Partili Kadınlar olarak sözde imamın bu açıklamasını lanetliyoruz. Akılları kadının dışında bir şeye çalışmayan, din alıp din satan bu Muaviye-Yezid, CIA-Pentagon Dincisi sahtekârların bu tür açıklamalarını kesinlikle kabul etmiyoruz.

Partimiz, Laik Cumhuriyet’in kazanımlarının yok edilmesine karşı mücadele eden ve gerçek anlamda laikliği savunan tek partidir. Çünkü bizler biliyoruz ki laiklik aynı zamanda kadının özgürlüğüdür. AKP ve onun gerici tarikat, cemaat, vakıf vb. yandaşları yıllardır bu ve benzeri açıklamalar yaparak kadınlarımızı eve hapsederek, çalışamaz duruma getirerek, kılık kıyafetine müdahale ederek, kaç çocuk doğuracağına karışarak kendi Ortaçağcı-gerici zihniyetlerini topluma benimsetmeye ve şeriat özlemlerini kadına uyguladıkları baskılarla gidermeye çalışıyorlar.

Biz Kurtuluş Partili Kadınlar olarak saf, cahil, bilinçsiz insanlarımızı zihin hasarına uğratarak Ortaçağ’ın zifiri karanlıklarına götürmek isteyen bu halk düşmanı, kadın düşmanı, Laik Cumhuriyet ve Mustafa Kemal düşmanı, Ortaçağcı gericilere karşı mücadelemizi bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz.

Bu ülke sahipsiz değildir. Kadınlarımız yalnız değildir. Bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçısı kadınları var. Bu ülkede bizler var olduğumuz sürece Ortaçağcı gericiler asla emellerine ulaşamayacaklardır. Ortaçağcı gericilikten, çifte sömürüden, emperyalist-kapitalist düzenden kurtulana dek erkek yoldaşlarımızla birlikte el ele savaşmaya devam edeceğiz.

25 Temmuz 2022

Kurtuluş Partili Kadınlar

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz