Ortaçağ karanlığını biz kadınlara kabul ettiremezsiniz!

03.08.2022
324
A+
A-

Esin Davutoğlu Şenol yalnız değildir!

Zülal Kalkandelen yalnız değildir!

Kadına, çocuğa, doğaya, kısacası halkımıza düşman bu Antika Tefeci-Bezirgân Sermayenin siyasi temsilcisi işbirlikçiler, akıl, bilim, demokrasi, özgürlük gibi değerleri taşıyan tüm kişi ve kurumlara her alandaki saldırılarına büyük bir hızla devam etmektedir. Kindar ve kışkırtıcı söylemleri ve uygulamalarıyla meczuplaştırdıkları kesimler aracılığıyla topluma gözdağı vermeye çalışmaktadırlar.

Son 20 yıldır, AB-D Emperyalistlerinin güdümündeki Ortaçağcı gerici, şeriat özlemcisi AKP’giller’in iktidarında kadınlarımız her türlü insanlık ve vicdan dışı katliamlara maruz kalmaktadır.

AKP’giller, özlemini çektikleri Ortaçağcı Faşist Din Devleti’ne giden yolda kadınlarımızı hedef almakta, onları Ortaçağın karanlık dehlizlerine hapsetmeyi hedeflemektedirler. Bu emellerini gerçekleştirebilmek için son günlerde iki Cumhuriyet kadımızı; Laikliği, bilimi, aklı kullanmayı kendilerine kılavuz edinmiş iki kadınımızı hedef aldılar:

Kovid- 19 salgınının seyri konusunda Sağlık Bakanlığının çelişkili ve tutarsız açıklamalarını teşhir edip çürüten, çalışkan, dürüst bilim insanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’a planlı cinayet girişiminde bulunuyor gözü dönmüş bilim düşmanları.  Cumhuriyet Gazetesi yazarı, içtenlikli hayvan hakları savunucusu Zülal Kalkandelen’e avcılık karşıtı yazıları nedeniyle tecavüz ve ölüm tehditleri savuruyor, insanlıklarından çıkmış meczuplar. İki değerli kadınımız da şikâyetçi oluyor saldırganlardan. Ancak AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüşen yargı, failleri “yeterli delil ve kanıt elde edilemediğinden” ya beraat ettiriyor ya da yargılamaya bile gerek duymuyor, serbest bırakıyor.

Ancak ne Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u ne de Zülal Kalkandelen’i, Ortaçağcı gericiliğin meczuplaştırılmış canilerinin yaptığı planlı saldırıları, tehditleri, uğruna mücadele ettikleri değerlerden vazgeçirmiyor.  Onlar, Laik Cumhuriyet’e sahip çıkan kadınlar olarak ilkelerinden asla vazgeçmeyeceklerini cesurca, göğüslerini gererek söylüyorlar.

Değerli bilim insanı Esin Davutoğlu Şenol ile yazar, içtenlikli bir hayvan aktivisti ve doğasever Zülal Kalkandelen bilsinler ki bu mücadelelerinde yalnız değiller. Bizler,  Kurtuluş Partili Kadınlar, “Laiklik Yoksa Bilim de Demokrasi de Özgürlük de Yoktur” şiarı ile hayatın her alanında Ortaçağcı gericiliğe karşı mücadele eden gerçek insansever, hayvansever, doğasever, kadınlar olarak onların yanındayız! İkinci Kurtuluş Savaşımızı gerçekleştirip, gerçek Laikliği ve özgürlüğü getirecek olan Demokratik Halk İktidarını kuruncaya dek mücadelemizi sürdüreceğiz.

Esin Davutoğlu Şenol yalnız değildir!

Zülal Kalkandelen yalnız değildir!

3 Ağustos 2022

Kurtuluş Partili Kadınlar

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz