Ne yaparsanız yapın Turan Emeksizlerin, Gerçek Devrimcilerin Mirasını Unutturamayacaksınız!

06.03.2015
483
A+
A-

Bir yürüyüş eylediler sabahtan

Ilgıt ılgıt kan gider loy loy!

Dayan dizlerim dayan!

Ağla gözlerim ağla!

Namlu puşt olmuş, atayağı puşt.

Yine düşman elindeydi vatan

Bir oğul çıktı Malatya’dan:

Anası Yılmaz çağırırdı

Haram süt emmemişti anadan.

Ve Beyazıt derler bir büyük alan

Düşman sarmıştı sağı solu

Düşman çok, cephane yoktu.

Yetişmemişti daha Cemal Paşa kolu

Amandı el aman!

Tank paletleriydi alanda dönen

Kusan namlularda, kalleş ölümcül

Ve vuran ve kıran ve haykıran Malatyalı şöyle baktı bir

Ana baba günüydü herhal

Her yönde toz duman!

Vay anam vay!

Bu belalı başınan

Kime ne diyem

Kime ne diyem

Nerelere gidem

Ya derdime derman

Ya katlime ferman!

Başı daralınca Yılmaz’ınBaktı atacak taşı yoktu

Baktı eli durmuş, ayağı durmuştu

Vurulmuştu.

Çıkardı yüreğini kan içinde

Çarptı kötünün kafasına

Hay bu nasıl devran?

28 Nisandı yavri hey!

Ham meyveyi kopardılar dalından.

Enver Gökçe

Halklarımıza ettikleri ihanetlerden dolayı bu ülkede kendilerine yaşam alanı bırakmayan, kendi kendilerini korkakça yaşamaya mahkum eden Tayyipgiller’in ilerici olan her şeye karşı yürüttükleri savaş devam ediyor. İhanetlerinden kaynaklanan paranoya ve suçluluk psikolojisi onları akıl almaz, insanlık dışı işler yapmaya yönlendiriyor.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC)’nin günlük yayın organı olan Bizim Gazete’de yer alan bir habere göre Tayyipgiller, bu kez de İstanbul Cağaloğlu’nda, Eminönü Halk Eğitim Merkezi’nin bahçesinde bulunan Turan Emeksiz Büstünü yok ettiler.

Bildiğimiz gibi Turan Emeksiz, ismi Türkiye Devrimci Mücadele Tarihine kazınmış bir devrim şehidimizdir. 28 Nisan 1960 sabahı İstanbul Üniversitesi’nde, halk düşmanı Demokrat Parti Diktatörlüğünün çıkardığı “Tahkikat Komisyonu”nun kurulmasına dair kanunun kabul edilmesi üzerine gerçekleştirilen protesto eylemi sırasında, DP iktidarının cani polislerince açılan ateş sonrası 20 yaşında katledilmişti.

27 Mayıs Politik Devrimi’nin estirdiği devrimci rüzgarlarla Türkiye’de birçok caddenin, sokağın ismi Turan Emeksiz olmuş, devrim şehidimiz için katledildiği noktada yine 27 Mayıs’ın 3’üncü yıldönümünde bir anıt açılışı yapılmıştır. Yani Turan Emeksiz 27 Mayıs Politik Devrimi’yle özdeşleşmiş bir devrim şehididir.

Eminönü’nde bulunan Halk Eğitim Merkezi bahçesine de Turan Emeksiz’e ait bir büst yerleştirilmişti.

Tayyipgiller ilk önce, alışılageldiği gibi bir kamu malını daha yandaşlarına peşkeş çekti ve Eminönü’ndeki Halk Eğitim Merkezi binasını, Tayyip’in de kurucuları arasında bulunduğu “Birlik Vakfı”na devrettiler. Düzenleme çalışmaları görüntüsü altında da dün Turan Emeksiz’e ait heykeli yok ettiler. Bizim Gazete’nin verdiği bilgiye göre Birlik Vakfı, Turan Emeksiz büstünün neden yerinden söküldüğü ve nerede olduğuyla ilgili soruları da “bilmiyoruz”, diyerek yanıtsız bırakıyor.

Bize göre bu soruların cevabı açıktır: Tayyipgiller, devrimci mücadele geleneğimizi, 27 Mayıs Politik Devrimi’ni, velhasıl ilerici olan tüm değerlerimizi topyekun yok etmenin, unutturmanın derdindedirler. 12 Eylül faşizminin halk düşmanı yöneticileri bile, Turan Emeksiz’in katledildiği yere dikilen anıtı alıp caddenin karşısındaki taraçaya yerleştirmeye cesaret edebilmişlerdi sadece. Bugün, efendileri AB-D Emperyalistleri tarafından Türkiye Halklarının başına bela edilen Tayyipgiller, 12 Eylül faşizmini bile geride bırakmaktadırlar.

Hatırlayacağımız gibi bunların ruh ve zihniyet ikizleri olan Ortaçağcı IŞİD canileri de Irak’taki bir arkeoloji müzesine girmişler, tüm tarihi eserleri ellerindeki balyozlarla, hatta kaldırım delme makinalarıyla tahrip etmişlerdi. Tayyipgiller’in Turan Emeksiz Büstüne, tarihi eserlere, doğaya ve elbette ki insana yönelik saldırıları da bundan farklı değildir.

Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, bu saldırılarının, ihanetlerinin, halk düşmanlıklarının, hırsızlıklarının, vurgunlarının, kamu malı aşırıcılıklarının hesabını vermekten kurtulamayacaklar. Tarihin sayfaları Kıvılcımlı’ları, Turan Emeksizler’i, Denizler’i, Mahirler’i, canını bu ülke ve halklarımız için bir an bile düşünmeden feda eden gerçek devrimcileri birer onur abidesi olarak yazacaktır. Bunlar ise, Partimiz’in daha önce de belirttiği gibi, “Tarihe; hırsız, katil, hain ve ABD uşağı olarak” geçecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. 06.03.2015

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz