Nazi Karikatürü AKP’giller’in muhalif basın üzerindeki baskıları sürüyor: Halk TV Susturulamaz!

26.09.2020
511
A+
A-

ABD Emperyalist Haydutlarının devşirerek iktidara getirdiği, 18 yıldır Türkiye Halkının başına bela ettiği AKP’giller İktidarının, gerçekleştirdikleri sayısız vurgun, talan, kamu malı hırsızlığı ve ihaneti kamufle etmek için tüm muhalif kesimler üzerinde baskı kurma çabaları devam ediyor.

AKP’giller İktidarı, kendi yandaşlarıyla doldurdukları, kendi kurumları haline dönüştürdükleri RTÜK’ü, muhalif gazeteciler ve televizyon kanallarını susturmak için bir kasap satırı olarak kullanıyor.

Hatırlanacağı gibi 16 Haziran 2020 tarihinde Halk TV’de yayınlanan “Medya Mahallesi” programında Ayşenur Arslan, AKP’giller’in bütünüyle ihanetten müteşekkil dış politika adımlarını eleştirmiş, bunun üzerine AKP’giller’in RTÜK’ü, kanala 5 günlük ekran karartma cezası vermişti. Halk TV cezayı, yürütmeyi durdurma talebiyle yargıya taşımış ancak yine AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüşen mahkemeler bu talebi reddetmiştir.

Gelinen aşamada Halk TV’nin yayını 28 Eylül-3 Ekim 2020 tarihleri arasında karartılacaktır.

AKP’giller’in ihanetlerini halkımıza duyuran az sayıdaki yürekli medya kuruluşlarından biri olan Halk TV’ye verilen bu ekran karartma cezası, tepeden tırnağa suça batmış olan AKP’giller’in muhalif basından ne kadar korktuğunun bir göstergesi olmuştur.

Ancak AKP’giller ne yaparsa yapsınlar, işledikleri bin bir suçun gözler önüne serilmesine, bu suçlardan dolayı mahkemelerde hesap vermelerine, çelik bilezikle tanışmalarına engel olamayacaklardır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak başta Halk TV olmak üzere tüm muhalif, halktan yana basın kuruluşlarının ve basın emekçilerinin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Nazi karikatürü AKP’giller eninde sonunda öncülleri gibi hak ettikleri sonla buluşacaklardır.

Halk TV susturulamaz, muhalif basın susturulamaz!

26 Eylül 2020

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz