Nakliyat-İş’ten: Uyum/Makro Market İşçileri kazandı sıra Real Market Direnişinde

31.07.2018
730
A+
A-

Migros, mücadele eden, direnen Uyum/Makro Market İşçilerinin kıdem tazminatlarını ödemeyi kabul etti. Yaşasın Uyum/Makro Market İşçilerinin mücadelesi ve direnişimiz..

Uyum Marketlerin İstanbul, Tekirdağ’daki tüm mağazaları ile Antalya’da bulunan Makro Market olmak üzere toplam 73 mağaza Migros tarafından satın alınmıştı. Mağazalarda çalışan 1500 işçinin kıdem tazminatının nasıl ve ne zaman ödeneceği konusunda bir açıklama yapılmamıştı.

Sendikamız, yasal tazminatları ödenmeyerek ortada bırakılan Uyum/Makro Market işçilerine sahip çıkmıştır. Bir ayı aşkın süreden beri yasal olarak da sorumlu olan Migros’a ait mağazalarda Migros, 5M Migros, Macro Center Mağazalarının İstanbul’da bulunduğu yerlerde ve AVM’lerde eylemler yapılmıştır. Ankara’da Makro Market’in Genel Müdürlüğüne gidilmiş, işverenlerle görüşme yapılmıştır. AVM’Ierde eylemlerin yasaklanması üzerine mağazalarda kasa kilitleme eylemleri yapılmıştır. 11 aydan beri gasp edilen kıdem tazminatları için ve sarı sendikacılığa karşı mücadele eden Real Market Direnişçileri ile ortak eylemler yapılmıştır. Meydan AVM’de bir Makro Market işçisi gözaltına alınmıştır.

Bugün itibarı ile Migros işvereni, Uyum/Makro Market İşçilerinin kıdem tazminatlarını ödemeyi kabul ettiğini açıklamıştır. Kıdem tazminatları önümüzdeki hafta ödenecektir.

Uyum/Makro Market İşçileri Mücadele Ederek, Direnerek Kazandı!

Yaşasın Uyum/Makro Market İşçilerinin Örgütlü Mücadelesi!

Uyum/Makro Market İşçileri Kazandı Sıra Real Market Direnişinde! 3I.07.2018

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz