Nakliyat-İş’ten Toplu İş Sözleşmesi Açıklaması

26.08.2015
608
A+
A-

Basına ve Kamuoyuna

Sendikamız ile (Kara Nakliyecileri, Nakliye Komisyoncuları ve Nakliye Müteahhitleri İşverenleri Sendikası) Nak-İş arasında 1200 işçi adına 7. Dönem grup toplu iş sözleşmesi imzalandı

Toplu iş sözleşmesi, İstanbul, Kocaeli, Adapazarı, Zonguldak, Karabük, Bartın, Malatya, Konya ve ilçelerinde bulunan Nakliyat Ambarlarında çalışan Sendikamız üyeleri adına imzalandı.

Toplu ş sözleşmesi 01.06.2015-31.05.2017 arasında iki yıl geçerli olacak.

Ücret zamları, 1. Yıl Aylık ücretlere net % 8,6 ile % 33,9 oranına varan zamlar yapılmıştır. Ücret zamları ücret kademelerine göre alt kademelere daha yüksek oranda olmuştur.

Yapılan toplu iş sözleşmesinde birinci yıl ücret zamları ikinci yılda aynı oranda ve tutarda uygulanacaktır.

Ortalama ücret zammı birinci yıl % 12 oranındadır. İkramiye sayısı dört maaş tutarındadır. Bazı kademelerdeki ikramiye sayısında artışlar olmuştur.

Bölgelerde bulunan Nakliyat Ambarlarında çalışan üyelerimizle, sözleşme öncesi anketler yapılmış, bu sonuca göre teklif tasarısı hazırlanmış ve sözleşme işyerlerinde üyelerimizin oybirliği ile onaylamaları sonucu imza altına alınmıştır.

Toplu iş sözleşmesinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde kadın üyelerin ücretli izinli olması, haftalık çalışma süresinin 42,5 saat olması ile sözleşmenin işveren tarafından uygulanmaması-ihlali durumunda üye işçilerin çalışmama hakkı (Hak Grevi) gibi örnek kazanımlar devam etmektedir. 25.08.2015

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz