Nakliyat-İş’ten: Sendikamız, ABD İstanbul Konsolosluğu Önünde Katil ABD, Siyonist İsrail Kudüs’ten, Filistin’den, Ortadoğu’dan Defol Protesto ve Filistin Halkıyla Dayanışma Eylemi Yaptı

20.12.2017
526
A+
A-

ABD’de Trump’ın iktidara gelmesiyle birlikte Filistin halkına yönelik işgal, şiddet ve baskı daha da artmıştır. Bunun en son örneği ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimlerdeki vaatlerinden biri olan Kudüs ile ilgili yaptığı açıklamadır. Trump Kudüs’ü İsrail’in resmi başkenti olarak tanıyarak, Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınacağını açıklamıştır.

Sendika olarak bu kararı protesto ediyoruz. İsrail Siyonizmini, Emperyalizmini ve İşbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz.

15-21 Aralık tarihlerinde sendikamızın da üyesi bulunduğu Dünya Sendikalar Federasyonu almış olduğu kararla, dünyanın dört bir yanında Filistin İşçi Sınıfı ve Halkıyla dayanışma eylemleri yapmaktadır.

Sendikamız da Katil ABD ve Siyonist İsrail’in Filistin Halkına yönelik şiddet ve katliamlarını protesto etmek amacı ile bugün bir çok eylem yaptı.

İlk olarak İstanbul’da TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Bursa’da TÜVSÜD Araç Muayene İstasyonlarında  çalışan üyelerimiz sabah iş başı yapmadan sendikamız tarafından hazırlanan bildiriyi okuyarak İsrail Siyonizmini, ABD Emperyalizmini ve İşbirlikçilerini lanetlediler. Okunan bildirilerin ardından üyelerimiz iş başı yaptılar.

Bugün diğer eylemimiz ise İstanbul ABD Konsolosluğunun önünde yapıldı. Saat 11:00 da başlayan eylemimize sendikamız yöneticileri ve Topkapı Nakliyeciler Sitesinden işyeri temsilcilerimiz ve Real Direnişçileri ile birlikte 100 kişi  katıldı.

Basın açıklaması Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu tarafından yapıldı.

Basın açıklaması sırasında sık sık  “Katil ABD, İsrail Filistin’den Defol”, “Zafer Direnen Halkların Olacak”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Filistin Halkı Onurumuzdur”, “Direnen Halklar Kazanacak”, “Katil İsrail Filistin’den Defol”, sloganları atıldı. 20.12.2017

 

Basın Açıklamasında Okunan Basın Metni;

Kudüs, Filistin Halkınındır

Katil ABD, Siyonist İsrail, Filistin’den Ortadoğu’dan Defol!

Filistin İşçi Sınıfı ve Halkı Yalnız Değildir

 “İnsanlık soyunun en büyük düşmanı ABD Emperyalizmi”nin başkanı, insan sefaleti Trump’un iktidara gelmesi ile Siyonist İsrail’in işgalci zulmü, şiddeti daha da artmıştır. Geçtiğimiz Mart ayında Batı Şeria’da 3 bin kişilik Yahudi yerleşim evlerinin inşa edileceğini açıklamıştı. Böylece o bölgede Filistinlilerin mülklerine el koymayı meşrulaştırmış oluyordu.

Bu günlerde de Trump,  seçimlerdeki vaatlerinden olan Kudüs ile ilgili açıklama yapmıştır. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyarak ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınacağını açıklamıştır.

Haydut ABD emperyalizminin başkanı sen kimsin?

Bu yetkiyi kimden nasıl alıyorsun?

Bu açıklama başta o bölgede ki Filistin Halkı olmak üzere tüm Müslüman halklara yönelik savaşın, şiddetin, yeni katliamların habercisi bir saldırıdır. Çünkü Kudüs, Mekke ve Medine’den sonra Müslümanların 3. Kutsal şehridir.

 Değerli Basın Emekçileri

Ekonomice Yakındoğu, Ortadoğu, petrol demektir. İran’dan  Cezayir’e, Fas’a dek uzanan toprakların altında, yer yüzünün damarlarında dolaşan petrol, yatmaktadır. Bunlar petrol hazinesidir.

Emperyalizm bir yerde hazine gördü mü onu aşırıp metropolüne taşıyamazsa “böl, yönet” prensibi ile hazinenin yerini yangın yerine çevirir.

Çünkü Emperyalizmin can damarı, kapitalizmin can damarı, kan damarı, petrol damarı, Yakındoğu’dadır, Ortadoğu’dadır. Bu can damarının böğrüne Emperyalizm tuttu 1948 yılında hiç yoktan İsrail kamasını soktu. Ne vardı bu Filistin’de? 1,5 milyonluk zavallı, vatansız Yahudi’yi getirip o nalla mıhın arasına sokmasının ve her gün ölümle göz göze getirmenin alemi var mıydı? Vardı o “alem” petroldür. Kaldı ki Yahudilik bir millet, ulus değildir, olsa olsa bir ümmet içine  yetmiş yedi buçuk millet karışmış, İslam’lar yahut Hıristiyanlar, yahut Budalar ayrı bir yurt istiyorlar mı?

Kısacası, Siyonist İsrail Devleti meşru değildir. Filistin’e katil ABD emperyalizmi ve diğer emperyalistlerce petrol tekellerinin işbirlikçileri tarafından sokulan bir kamadır. Petrolün ve doların bölgedeki bekçi köpekliğini yapmaktadır.

 

Değerli Basın Emekçileri

Senaryo devam etmektedir. 2003 yılında o dönemde ABD’nin güvenlikten sorumlu danışmanı olan Condoleezza Rice şöyle diyor “Fas’dan Basra Körfezine kadar Ortadoğu’da bulunan 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini, Türkiye’nin de bunların içerisinde bulunduğunu” belirtiyor. Bu proje “Büyük Ortadoğu Projesi” BOP’tur. Ülkemiz  Türkiye’de bu proje kapsamındadır. BOP haritasını çizen Amerikalı bir asker Ralph Peter’s’dir. Çizdiği harita ve bu haritaya ek gerekçeleri “Kanlı Sınırlar, daha iyi bir Ortadoğu” başlığı altında açıklamıştır.

Bu süreç devam ediyor. 2003’ten bu yana aynı zamanda bir İslam coğrafyası olan Ortadoğu’da açıklandığı gibi yeni sınırlar kanla, katliamlarla gözyaşı ile çiziliyor. Irak’tan Libya’ya, Yemen’e ülkeler parçalanıyor. Ülkemizde de bombalar patlatılıyor, katliamlar yapılıyor. 10 milyona yakın insan BOP savaşlarında katledildi, yaşamlarını yitirdi. Katil ABD ve Siyonist İsrail’in kanlı ellerinde milyonlarca Müslümanın kanı var.   Bir o kadarı da mülteci durumuna düşürüldü, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da.

Sınırlar kanla yeniden çizilirken ikinci, üçüncü petrol ve doların bekçi köpekliğini yapacak ülkeler yaratılmaktadır, katil ABD Emperyalizmi, petrol tekelleri ve işbirlikçileri tarafından.

 

Değerli Basın Emekçileri

15-21 Aralık tarihlerinde üyesi bulunduğumuz Dünya Sendikalar Federasyonu’nun almış olduğu kararla, dünyanın dört bir yanında Filistin İşçi Sınıfı ve Halkıyla dayanışma ve eylemleri yapılmaktadır.

Kudüs, Filistin Halkı ve Müslüman Halklarındır.

Filistin İşçi Sınıfının ve Halkının insanlık dışı işgalci zulme, baskıya teröre karşı direnişi ve mücadelesi bölgedeki başta Araplar olmak üzere tüm Müslüman halkların aynı zamanda bir insanlık davasıdır.  

Bu direniş ve mücadele ancak Filistin İşçi Sınıfının, halkının öncülüğünde zafere ulaşabilir. Zafer er geç Emperyalizme ve İsrail Siyonizm’ine karşı direnen Filistin Halkının ve direnen halkların  olacaktır. 20.12.2017

 

Kahrolsun Siyonizm!

Katil ABD, Siyonist  İsrail, Kudüs’ten, Filistin’den Defol!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Yaşasın Filistin İşçi Sınıfının ve Halkının Direnişi!

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz