Nakliyat-İş’ten: Sendikamız, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Real Marketli yiğit Direnişçi Kadınlar ve yurt dışından gelen Direnişçi Kadınlarla uluslararası bir etkinlikle kutluyor

06.03.2018
501
A+
A-

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Yedi aydan beri sendikamız öncülüğünde hileli iflasa, gasp edilen haklarına, sarı sendikacılığa karşı tüm Metro Mağazalarının önünü eylem alanına dönüştüren, yazın sıcağına, kışın soğuğuna aldırmadan onurlarına ve geleceklerine sahip çıkan yiğit REAL MARKET DİRENİŞÇİLERİ, DSF’den, Yunanistan’dan, Filistin’den, İran’dan direnen kadınlar, sendikamızın örgütlü olduğu işyerlerinden kadınlar 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ kutluyor.

Nakliyat-İş’li Kadınlar cinsiyet ayrımcılığına, kadın cinayetlerine, erkek şiddetine, karşı alanlara çıkıyor.

İlk eylemimiz 8 Mart 2018 Perşembe günü Real İşçilerinin Direniş alanı olan Kozyatağı Metro önünde işçilerin ve üyelerimizin katılımı ile bir basın açıklaması yapılacaktır. Basın açıklamasından sonra Birleşik Metal-İş Sendikasının Genel Merkezi’nde salon toplantısı yapılacaktır.

Hazırlıklarını yiğit Real Direnişçi Kadınların yaptığı etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, sinevizyon ve müzik etkinliği olacak.    

Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza KÜÇÜKOSMANOĞLU’nun da katılacağı Basın Açıklamamıza tüm emekçiler davetlidir. 06.03.2018

Eylem Programı
Basın Açıklaması
Tarih  : 08 Mart 2018 Perşembe
Saat   : 12.00
Yer     : METRO Kozyatağı Mağazası

Adres : Barbaros Mah. Kazımkarabekir Cad. No:2 Yenisahra-Ataşehir/İSTANBUL

 

Salon Etkinliği
Tarih  : 08 Mart 2018 Perşembe
Saat   : 14.00
Yer     : Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Merkezi
Adres : Bostancı Mahallesi, E 80 Yanyolu No:2, 34744 Kadıköy/İstanbul

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz