Nakliyat-İş’ten: Gazze’de Filistin Halkına yönelik katliamı lanetliyoruz

15.05.2018
428
A+
A-

Katil ABD, Siyonist İsrail; Kudüs’den, Filistin’den, Ortadoğu’dan Defol KUDÜS FİLİSTİN HALKININDIR

ABD’de Trump’ın iktidara gelmesiyle birlikte Filistin halkına yönelik işgal, şiddet ve baskı daha da artmıştır. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in resmi başkenti olarak ilan etmesinden sonra dün Kudüs’te ABD Büyükelçiliği binasının açılışını yaptı. Açılışı protesto eden Filistin halkının üzerine kurşun yağdıran Siyonist İsrail 60 Filistinliyi katletmiş, 2000’den fazla Filistinli de yaralıdır. 

İnsanlığın baş düşmanı Emperyalist ABD ve Siyonist İsrail’in Filistin Halkına yönelik bu katliamını lanetliyor, İsrail Siyonizm’ini, ABD Emperyalizmini ve İşbirlikçilerini bir kez daha protesto ediyoruz.

Konuyla ilgili olarak Birleşik Metal-İş ve Nakliyat-İş sendikaları ABD Konsolosluğu önünde Gazze’de ki katliamın sorumlusu ABD’yi ve İsrail Siyonizm’inin protesto etmek ve  Filistin İşçi Sınıfı ve Halkı ile dayanışma için eylem yapacaktır.

Basın açıklamasına Birleşik Metal-İş Sendikası Genel başkanı Adnan Serdaroğlu, Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, sendika yöneticileri ve iş yeri temsilcileri kitlesel olarak katılacaklardır.

Yazıl ve görsel basın temsilcileri, halk örgütleri, sendikalar ve halkımız davetlidir.15.05.2018

 

Yapılacak Basın Açıklaması

Tarih               : 16 Mayıs 2018 Çarşamba
Yer                  : ABD Konsolosluğu

Adres             : İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevki No:2 İstinye/İstanbul

Saat                : 13:30

DİSK/Nakliyat-İş Sendikası
Genel Merkezi