Nakliyat-İş’ten: Dünya İşçi Sınıfının Temsilcileri Antiemperyalist Mücadele Konferansı için İstanbul’da toplanıyor

20.04.2016
444
A+
A-

Nakliyat-İş’ten:

Dünya İşçi Sınıfının Temsilcileri Antiemperyalist Mücadele Konferansı için İstanbul’da toplanıyor

Sendikamız Nakliyat-İş, üyesi bulunduğu 93 milyon üyeli Dünya Sendikalar Federasyonu ile ortaklaşa 27-28 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da antiemperyalist mücadele ile ilgili konferans düzenliyor.

Başını ABD Emperyalistlerinin çektiği ve AB diğer emperyalistlerin oluşturduğu dünya emperyalistler cephesi, dünya İşçi Sınıfına, halklarına karşı ekonomik-siyasi zulüm, savaş politikalarını acımasız bir şekilde dayatmaktadır.

Emperyalist saldırganlık sonucu Irak, Libya, Yemen, Suriye, Filistin olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca insan katledilmiş, milyonlarcası mülteci durumuna düşürülmüştür. “Demokrasi ve Özgürlük” kavramları ile emperyalist haydutluk meşrulaştırılmaktadır. Emperyalist tekeller, Finans-Kapitalistler tüm ülkelerde İşçi Sınıfının kazanılmış sosyal haklarına saldırmaktadır.

Uzakdoğu’dan Latin Amerika’ya, Afrika’ya, Avrupa ve Ortadoğu, Asya’dan ülkelerin işçi sınıfını temsil eden işçi sınıfının mücadele örgütleri, sendikaların temsilcileri bu konferansa katılacaklardır.

Konferans konuları

* İşçiler, emperyalist saldırganlığa, savaşlara, ablukalara karşı birleşiyor, direniyor.

* Emperyalistlerin stratejik planlarına karşı mücadele.

Ayrıca konferans öncesi 27 Mayıs tarihinde Tünel’den Galatasaray’a kadar emperyalist saldırganlığa, haydutluğa karşı, konferans katılımcılarının ve üyelerimizin katılacağı kitlesel bir yürüyüş ve Galatasaray Meydanı’nda basın açıklaması yapılacaktır.

Tüm halk örgütleri, sendikalar ve basın emekçileri davetlidir. 19.04.2016

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz