Nakliyat-İş Sendikası’ndan bir örgütlenme daha

05.09.2013
526
A+
A-

Bundan yaklaşık üç ay önce, Altınoluk Ambarı’nda çalışan 6 işçi kardeşimizin kötü çalışma koşulları, düşük ücretle çalıştırılma, uzayıp giden mesai saatlerine karşı sendikamıza başvurmaları ile başlayan mücadeleleri kazanımla sonuçlandı.

İşveren, Sendikal Örgütlenmenin önüne geçmek için işyerinin ismini Altınoluk Ambarı, Tuğra Ambarı, Konertaş Ambarı gibi birçok isimle gösterirken, işyerini de taşıma işkolu dışında göstererek çeşitli alicengiz oyunlarıyla örgütlülüğü engellemeye çalıştı. Ama ne işverenin bu oyunları ne de önümüze çıkartılan sendikalar yasası, gerçek sınıf sendikacılığının önünde engel teşkil edemedi.

2 Eylül Pazartesi günü sendikal örgütlenmeden haberdar olan işveren, bir üyemizi sudan bir bahaneyle işten attı. Diğer üyelerimizle yapılan görüşmede üye arkadaşlarımız sınıf bilinciyle ve İşçi Sınıfına yakışan bir kararlılıkla, atılan işçi arkadaşımız işe geri dönmezse biz de çalışmayız, diyerek dayanışma gösterdiler, bunun üzerine işveren arkadaşlarımızın tamamını 3 Eylül Salı sabahı işten attı.

Bunun üzerine sendikamız Nakliyat-İş önderliğinde işyeri önünde Direniş başlattık. İşçilerin ve Sendikamızın Konya’da bulunan tüm üyelerinin kararlı duruşunu gören işveren Direnişe bir buçuk gün dayanabilmiş ve 4 Eylül Çarşamba sabahı başta işten attığı işçi kardeşimiz olmak üzere tüm üyelerimize işbaşı yaptırmak ve sendikayı kabul etmek zorunda kalmıştır.

 Bizler Önderlerimizden aldığımız bilinç ve kararlılıkla, sınıf ve kitle sendikacılığının bayrağını Konya’da dalgalandırmaya devam edeceğiz.

 

Örgütsüz İşçi Köle İşçidir Örgütlü İşçi Yenilmez!

Yaşasın Sınıf Ve Kitle Sendikacılığı!

İşgal Grev Direniş Yaşasın Nakliyat-İş!

Yaşasın Disk Yaşasın Nakliyat-İş!

 

Konya’dan Kurtuluş Partili İşçiler

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz