Nakliyat-İş: Kıdem Tazminatı geleceğimizdir, iş güvencemizdir, ekmeğimizdir; gasp edilemez, yedirtmeyeceğiz!

02.12.2013
405
A+
A-

nakliyatkidemnakliyatkidem 

Topkapı Nakliyat Ambarlarında çalışan 1000 Nakliyat-İş üyesi işçi iş bıraktı. 2 Aralık Pazartesi günü saat 09.00’da Topkapı Nakliyeciler Sitesi girişinde bir araya gelen işçiler kortej oluşturarak İstanbul Şubesi’ne kadar yürüdü.

Eyleme, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile DİSK Genel Başkan Yarımcısı Celal Ovat da katıldı.

Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir açıklama yaptı. Küçükosmanoğlu açıklamasında, 2002’den 2013’e dolar milyarderi sayısının 6’dan 44’e çıktığı, işçilerin reel ücretlerinin aynı dönemde sürekli olarak düştüğü, işçiler için cehennem olan taşeronluğu giderek yaygınlaştığı, güvencesiz kölece çalışmanın kural haline getirildiği bu dönemde kıdem tazminatının gasp edilmesine, taşeron cehennemine, özel istihdam bürolarına karşı kararlılıkla mücadele edileceğini; sendika ve konfederasyon olarak izin vermeyeceklerini belirtti.

Küçükosmanoğlu, yerli-yabancı Parababalarının daha fazla kar amacıyla, onların emrindeki siyasi iktidarı ile ülkeyi kendileri için ‘dikensiz gül bahçesine’ çevirmeye çalıştığını bunun kabul edilemeyeceğini vurguladı.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, kıdem tazminatının gasp edilmesine yönelik DİSK’in #Direnişçi kampanyası hakkındaki görüşlerini belirtti. Kıdem tazminatının gasp edilmesine izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

Eylemde, “Kıdem Tazminat Hakkımız Gasp Edilemez”,Kıdem Tazminatımızın Gasp Edilmesine, Taşeron Cehennemine, Özel İstihdam Bürolarına, Kölece Çalışmaya Karşı, Direnelim, Örgütlenelim, Mücadele Edelim, İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “Sendikal Barajlar Kaldırılsın, Sözleşme Hakkımız Engellenemez”, “Sendika ve Sözleşme Hakkımız Gasp Edilemez”, “Taşeronlaştırmaya, Esnek Çalışmaya, Güvencesizliğe Karşı Direnelim, Örgütlü Mücadele Edelim”, “İşgal Grev Direniş Yaşasın Nakliyat-İş” pankartları açıldı.

Yatağan İşçileri Yalnız Değildir”, Kıdem Tazminat Hakkımız İş Güvencemizdir Gasp Edilemez”, “Kıdem Tazminatımızı Yedirtmeyeceğiz”, dövizlerinin taşındığı eylemde, “Yatağan İşçileri Yalnız Değildir” “Kıdem Tazminat Hakkımız Gasp Edilemez”,“Direne Direne Kazanacağız”, “AKP Yasanı Al Başına Çal”, “AKP Şaşırma Sabrımızı Taşırma”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız” sloganları atıldı.

 

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz