Naçiz vücudu elbet toprak oldu Mustafa Kemal’in… Ama “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” ruhu İkinci Kuvayimiliyecilerin Devrimci Mücadelesinde yaşıyor!

09.11.2021
468
A+
A-

Mustafa Kemal Ölümsüzdür

Devrimcileri ölümsüz kılan mücadeleleridir.

Kendilerini inandıkları davaya adamışlıklarıdır.

“Söz konusu Vatansa Gerisi Teferruattır”, diyerek mücadeleye boylu boyunca dalışları, sonlarını düşünmeyen kahraman oluşlarıdır.

Cesaret Vatanına sahip olup vatan bildikleri topraklarda özgürce yaşamak için, bağımsızlıklarını ellerinden almaya kalkanlara karşı onurlarından başka her şeylerini feda edişleridir.

Vatan aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan korkar hale gelmektense ölmeyi yeğ tutacak yüreğe sahip olmalarıdır.

Antiemperyalist Kurtuluş Savaşlarına önderlik eden önderleri ölümsüz kılan, mazlum halklara umut olmalarıdır.

Kendilerinden sonraki nesillere onurluca taşıyacakları bir bayrak bırakmalarıdır.

Böyle önderleri halklar unutmazlar, mücadelelerinde yaşatırlar, bağımsızlıklarını ellerinden almaya çalışan insan soyunun en büyük düşmanlarına karşı ellerinde bayrak yaparlar. Böyle önderlerin kayıpları bedencedir, Mazlum Halklar ölmelerine izin vermez kahramanlarının.

Mustafa Kemal 83 yıldır anılıyorsa,

Onun gerçek devamcıları; “Mustafa Kemal Ölümsüzdür” sloganını haykırıyorsa,

İkinci Kuvayimilliyeciler; “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünü bayrak yapıyorlarsa,

İkinci Kurtuluş Savaşçıları; Emperyalist Yedi Düvelin Mazlum bir Halkın kararlılığı karşısında yenileceklerini, bu kararlılık karşısında tutunamayacaklarını, bu topraklarda barınamayacaklarını gösteren “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sözünü mücadelelerinde devam ettiriyorlarsa, aynı inancı taşıyorlarsa,

Bu demektir ki Mustafa Kemal insanlığın unutulmasına izin vermeyeceği insanlar arasındadır.

Şan olsun Mustafa Kemal’e!

Şan Olsun Birinci Kuvayimilliyecilere!

Rahat uyusunlar. Onların bıraktığı yerden insan soyunun en büyük düşmanları AB-D Emperyalistlerine ve onların yerli işbirlikçilerine karşı mücadeleyi kararlıca devam ettiren İkinci Kuvayimilliyeciler var.

Kemikleri sızlamasın Atalarımızın. İkinci Kurtuluş Savaşçılarının; kendini alevin kalbine atmış, emperyalistlere karşı Birinci Kuvayimilliyecilerle omuz omuza silah kuşanmış, nihai zafere götürecek İkinci Kurtuluş Savaşı’nın yollarını göstermiş Önderi Hikmet Kıvılcımlı var.

Halklarımız görsünler, anlasınlar, umutsuzluğa kapılmasınlar;

Hiç çekinmeden arkalarından gidebilecekleri,

Korku, bıkkınlık, yılgınlık, kararsızlık nedir bilmeden, bilimin yol göstericiliğinde mücadele eden,

Cesaret vatanı olmadan Kuvayimilliyeci Atalarımızdan yadigâr Vatanın savunulamayacağına inanan,

Halkın İktidarını kurup AB-D Emperyalistlerini ve yerli işbirlikçilerini Tarihin karanlık sayfalarına bir daha oradan çıkmamacasına gönderecek olan Halkın Kurtuluş Partililer var.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin unutulmayacak insanlar arasında şimdiden yerini alan Önderleri var.

İçinden geçtiğimiz şu karanlık günleri, Bilimli-Bilinçli-İnançlı-Kararlı Mücadeleleriyle, ışığıyla yaran İkinci Kurtuluş Savaşçıları var.

Ne diyor Mustafa Kemal?

“Cumhuriyetçiler elbette, güçleri yeterliyse inançlarını herhangi bir yolla; ayaklanmayla, devrimle ya da toplumun onaylayacağı başka yollarla gerçekleştirirler. Bu ülkü, devrimcilerin görevidir.”

Birinci Kuvayimilliyeci Atalarımızın verdiği Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nı mantıki sonucuna ulaştırıp Sosyal Kurtuluşla taçlandırma, Halkın İktidarını kurma ülküsü bizim omuzlarımızda.

Ant olsun ki başaracağız.

10 Kasım 2021

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz