Mersin’de seçim çalışmalarımız ENGELLENEMEZ!

10.05.2023
179
A+
A-

AKP’sinden CHP’sine Halkımızın vergilerinden kendilerine aktarılan milyarlarla seçim çalışması yapıyorlar. Parababaları, bir koyup bin alabilmek için düzen partilerine milyarlar aktarıyor. AKP’giller, AKP’giller’in Arka Bahçeli’sinin partisi MHP seçim çalışmalarını organize etsinler diye reklam şirketleri tutuyorlar. Şehirlerdeki neredeyse bütün reklam panolarını ellerindeki büyük paralarla günlerce kapatıyorlar. Televizyonlarda bunlar, radyoda bunlar, internet sitelerinde bunlar… Milyonlar akıtarak reklam veriyorlar.

Gücünü sadece ideolojisinden, üyelerinden alan Partimize ise sadece şehrin duvarları kalıyor.

Ama tüm geliri üyelerinin ödentileri olan, hiçbir partinin Hazine Yardımı almaması için Anayasa Mahkemesine başvuran Partimiz HKP’ye; propaganda yapabilmek, sesimizi halkımıza duyurabilmek için kalan duvarları da yasaklamaya çalışıyorlar. Yasadışı bir şekilde seçim çalışmalarımızı engelliyorlar. Ondan sonra bu seçim “eşit, adil, hür” bir seçim oluyor.

Hadi oradan!

Mersin İl Başkanımız Cemil Demircan ve Akdeniz İlçe Başkanımız İlke Birsen; Mersin’in Mezitli İlçesinde seçim çalışmaları yürüttükleri sırada “Tek Çözüm Halkın İktidarı Oylar HKP’ye” şablonlarıyla bir duvara yazılama yaparlarken şüpheli sıfatıyla gözaltına alındılar, 3-4 saat boyunca gözaltında tutuldular. Bu, bütün yasal koşulları yerine getirerek 87 seçim çevresinde 600 milletvekili adayıyla seçimlere katılan bir siyasi partinin seçim çalışması yaptığı ve propaganda serbestisinin olduğu bir dönemde, seçim çalışmalarının engellenmesidir. Seçim faaliyetlerinin engellenmesidir. İl ve İlçe Başkanlarımızın 3-4 saat boyunca seçim çalışmalarından alıkonulmasıdır.

İşte AKP’giller’in “adalet” anlayışı…

Aynı AKP’giller, 10 dakikalık TRT Seçim Konuşmasıyla gerçek yüzlerini ortaya koyan Genel Başkan’ımızın Halkımıza ulaşmasını da engellemeye çalışıyorlar.

İkinci Kuvayimilliyecilerin sesini kısmaya, seslerinin duyulmasını engellemeye çalışıyorlar.

Başaramayacaklar!

Mersin’de seçim faaliyetlerimizi engellemeye yönelik bu olay münferit değildir. Şiddetle kınıyor ve sorumlular hakkında bütün yasal süreçleri başlatacağımızı ilan ediyoruz.

10 Mayıs 2023

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz