Meral Akşener’in “fuhuş” iddiasını yargıya taşıdık!

21.11.2023
115
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, gündeme getirdiği, “Oteli olan polis müdürlerinin olduğu ve bu otellerde fuhuş için kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığı”, iddiasını yargıya taşıdık.

Soruşturma aşamasında suça karıştığı tespit edilecek emniyet müdürleri, kamu görevlileri ve suça iştirak eden kişiler hakkında “fuhuş”, “görevi kötüye kullanma” ve “kamu görevlisinin suçu bildirmemesi”, suçlarını işledikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

***

Suç duyurumuza ilişkin açıklama yapan MYK Üyemiz Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

Saygıdeğer Halkımız;

AKP’giller Türkiye’sinde işler iyiden iyiye şirazesinden çıktı artık. Bu ülkede insanlarımızın canını, malını, namusunu emanet ettiği, bunları korumakla yasal olarak görevli emniyet teşkilatında vicdanlarını, insanlıklarını, ahlaklarını kaybetmiş amirler ortaya çıkabiliyor. Devlet yetiştirme yurtlarında öksüz, yetim, kimsesiz genç kızlarımızı fuhuşa sürükleyebiliyor, kimsesizlerin kimi olması gereken devlete emanet edilen bu masum kızlarımızı kendi otellerinde pazarlayabiliyorlar.

İnsan nasıl sinirden tir tir titremez, insanın yüreği nasıl dayanır yardıma, desteğe, insan sıcaklığına, kardeş sevgisine, anne-baba şefkatine muhtaç genç kızlarımızın fuhuşa sürüklenmesine?

Hem de kendilerini korumaları gereken kamu görevlileri tarafından.

Meral Akşener’in gündeme getirdiği, insanın kanını donduran iddiaya göre; bazı polis müdürlerinin otelleri var ve bu otellerde devletin yetiştirme yurtlarında barınan kimsesiz, öksüz, yetim kızlara fuhuş yaptırılmakta.

Bu iddiayı, bu ülkenin en vatansever, en halksever Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi olarak yargıya taşıdık. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na; suça karıştığı tespit edilecek emniyet müdürleri, kamu görevlileri ve suça iştirak eden kişiler hakkında fuhuş, görevi kötüye kullanma ve kamu görevlisinin suçu bildirmemesi suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuzda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve konu ile ilgili olarak 2020 yılında suç duyurusunda bulunan Av. Dilek Ekmekçi’nin tanıklıklarına başvurulmasını talep ettik.

AKP’giller’in Reisine karşı bütün yazılanları, çizilenleri, söylenenleri didik didik edip suç yaratmaya çalışan ve Genel Başkanı’mız Nurullah Efe Ankut’a 40 yılı geçen cezalara çarptırılması için mesai yapan, mesai yaptırılan Cumhuriyet Savcılarını gerçek görevlerini yapmaya davet ettik.

Cumhuriyet Savcılarının görevi gerçek vatanseverlere, halkseverlere, namuslu gazetecilere, yazarlara, Mustafa Kemalci askerlere, sanatçılara suç isnat etmek değil,  işte bu suç duyurumuzda dile getirilen polis müdürlerini, diğer kamu görevlilerini ve bu suça iştirak edenleri bulup, ortaya çıkarmaktır.

Eninde sonunda bu kanser düzenini yaratanları da, bu kanser düzeninden beslenenleri de, bu kanser düzeninin değirmenine su taşıyanları da, gücünü vicdanlarından ve hukuktan alan hâkimler-savcılar önünde yargılayıp çelik bilezikle tanıştıracağız. Bu genç kızlarımızın hesabını soracağız.

Bu da sözümüz olsun.

Saygılar sunarız.

21 Kasım 2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz