Levent Kırca’yı kaybettik

12.10.2015
529
A+
A-

Mustafa Kemal’ciydi. Yurtseverdi. Gericiliğe, gericiliğin günümüzdeki en aşağılık temsilcileri Tayyipgiller’e karşıydı. Usta bir tiyatrocuydu. Halkının sorunlarına sırtını dönen, ben işimi yaparım gerisi boş diyen sanatçı tayfasından da değildi. Tiyatro oyunlarında, televizyon dizilerinde, sinema filmlerinde işlediği konular, emperyalistlerin ve yerli satılmışların halklarımıza dayattığı işsizlikti, pahalılıktı, zamdı, zulümdü.

Sanatçıyım diyerek ortalıkta dolaşıp Tayyipgiller’e biat eden yandaş sanatçılardan olmadı. Halk tarafından sevilen aydın ve onurlu bir sanatçı olarak aramızdan ayrıldı. Veda mesajı da anlamlıydı:

“(…) Dik durun… Adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk’le kalın, Cumhuriyet’le kalın, hoşça kalın.”

Daha iyi bir dünyayı biz gerçek devrimciler kuracağız. Halklarımız buna layık, halklarımız daha iyi bir dünyayı hak ediyor. O dünya kuruluncaya kadar da Levent Kırca gibi güldüren ve aynı zamanda düşündüren, yaptığı sanatının hakkını veren, halkının sorunlarına, yaşadıklarına duyarsız kalmayan sanatçılar da insanlığın kurtuluş mücadelesinde yaşamaya devam edeceklerdir.

Ailesinin ve halkımızın başı sağ olsun. 12 Ekim 2015

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

ETİKETLER:
İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz