Kurtuluş Partililer, Ülkenin dörtbir yanında; “Çanakkale Geçilmez, Direnen Halklar Yenilmez!” diye haykırdı

18.03.2018
539
A+
A-

İstanbul

Bundan tam 103 sene önce Çanakkale’de bir destan yazıldı, unutulmayan, gün geçtikçe önemi daha iyi anlaşılan…

Parti’mizin ilk Genel Başkanı, Yıldırılamaz Devrim Savaşçısı Hikmet Kıvılcımlı; mazlum halklar Emperyalizme karşı ilk zaferi kazandı, öldürücü darbeyi vurdu Çanakkale’de, demişti..

Biz de Halkın Kurtuluş Partisi olarak Çanakkale Zaferi’ne sahip çıkıyoruz. Emperyalizme karşı savaşımızda bir meşale olarak görüyoruz.

İstanbul İl Örgütü olarak Çanakkale Zaferimizi kutlamak için 18 Mart’ta Kadıköy’de bir eylem gerçekleştirdik.

Partimiz adına basın açıklamamızı MYK Üyemiz Safiye Arslan gerçekleştirdi.

Genel merkezimizin açıklamasını okuyan Arslan, “Tarihin akışını tersine döndürecek, emperyalistlere yenilgiyi ilk tattıracak sonun başlangıcıdır Çanakkale.

Çanakkale, Parti’mizin tarihi Genel Başkanı Hikmet Kıvılcımlı’nın deyimiyle “mazlum ulusların emperyalizme karşı ilk zaferidir” diye konuştu.

Yoğun katılıma sahne olan eylemimiz “Çanakkale Geçilmez, Direnen Halklar Yenilmez”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Yaşasın Çanakkale Zaferimiz” sloganlarıyla ve alkışlarla sona erdi.

İzmir

“Çanakkale Geçilmez, Direnen Halklar Yenilmez” diyerek, 103 sene önce Çanakkale’de bir destan yazanları unutmayan HKP’liler,  İzmir Konak Meydanı’ndaki, Emperyalist işgale İlk Kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin Anıtı önünde bir basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamasını İzmir İl Örgütü Başkanı Tacettin Çolak yaptı.

Genel merkezin açıklamasını okuyan Çolak “Türk ve Kürt Halkları olarak birlikte verdiğimiz mücadeleyle Çanakkale’de tattırdığımız ilk hezimeti ve Birinci Kurtuluş Zaferimizle yaşattığımız yenilgiyi yine yaşatacağız AB-D Emperyalistlerine ve onların yerli işbirlikçileri Finans-Kapital ve Tefeci Bezirgân Sermayedarlarına. Biz umudumuzu hiçbir zaman kaybetmedik. Savaşsız, sömürüsüz, mutlu bir dünya kurulacak.”  dedi.

Basın açıklamasına İzmir Halkının yoğun ilgisi vardı. Açıklamanın başından sonuna kadar dikkatle dinleyen halkımızın içinden bir Gazi’miz de bizleri yalnız bırakmadı.

Eylemimiz “Çanakkale Geçilmez, Direnen Halklar Yenilmez”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Yaşasın Çanakkale Zaferimiz” sloganlarıyla ve alkışlarla sona erdi.

Bursa

Bu ülkenin gerçek vatansever partisi; Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Mustafa Kemal önderliğinde kazanılan Çanakkale Zaferi’ni Kent Meydanı’nda saat 12.30’da Partimizin MYK üyesi ve Bursa İl Başkanı Av. Halil Ağırgöl’ün okuduğu basın açıklamasıyla bir kez daha hatırlattık ve şehitlerimizi andık. Ağırgöl konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Türk ve Kürt Halkları olarak birlikte verdiğimiz mücadeleyle Çanakkale’de tattırdığımız ilk hezimeti ve Birinci Kurtuluş Zaferimizle yaşattığımız yenilgiyi yine yaşatacağız AB-D Emperyalistlerine ve onların yerli işbirlikçileri Finans-Kapital ve Tefeci Bezirgân Sermayedarlarına.

Biz umudumuzu hiçbir zaman kaybetmedik. Savaşsız, sömürüsüz, mutlu bir dünya kurulacak.” Açıklama sonrasında, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Çanakkale Şehitleri Ölümsüzdür”, “Çanakkale Geçilmedi, Geçilmeyecek” sloganları atarak meydandan ayrıldık.

 

 

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz