KURTULUŞ PARTİLİLER HAYKIRDI: >>> 20.11.2012

22.11.2012
578
A+
A-

Emperyalistlerin Arap Halkının bağrına soktuğu kama

İsrail Devleti, er geç yok olacaktır!

 

Ankara

Varoluş sebebi, AB-D Emperyalistlerinin Ortadoğu’daki bekçi köpekliğini yapmak; bu uğurda, başta Filistin Halkı gelmek üzere, Arap Halkına kan kusturmak olan katil İsrail Devleti, kim bilir kaçıncı cinayetlerini işlemekte Gazze’de…

Faşist-Siyonist İdeoloji ile donanmış İsrail Egemenleri ve her türden uşaklarının bilinci öylesine insanlık düşmanı bir kerteye ulaşmış durumdaki, tüm Filistin Halkının yok edilmesi gerektiğini savunmak onlar için sıradan. Öyle ki, “eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un oğlu Gilad Şaron, ABD’nin İkinci Dünya Savaşı sırasında Hiroşima ve Nagazaki’ye attığı atom bombasına gönderme yaparak, “Gazze’yi dümdüz etmeliyiz” diyebildi. (haber.stargazete.com)

Haberin devamı şöyle:

“Lübnan’da 1982’de, Lübnan’daki Filistin mülteci kampları Sabra ve Şatilla katliamlarının planlayıcısı olan İsrail eski başbakanı Ariel Şaron’un oğlu Gilad Şaron, İsrail gazetesi Jerusalem Post’a bir makale yazdı. İsrail’in “Savunma Sütün”u operasyonuyla Gazze’yi yerle bir etmesini isteyen Gilad Şaron, Hamas’ın yönetimini bilerek seçen Filistinlilerin “masum siviller” olmadığını iddia etti. Jerusalem Post gazetesindeki “Kesin sonuç gerekli” başlıklı makalede oğul Şaron, ABD’nin İkinci Dünya Savaşı sırasında Hiroşima ve Nagazaki’ye attığı atom bombasına gönderme yaparak Gazze’yi ‘dümdüz’ etmek gerektiğini söyledi. “Filistin’le savaşta orta yol yok” diyen Gilad Şaron, ‘Gazze’de taş üstünde taş bırakmamalıyız. Bütün Gazze’yi dümdüz etmeliyiz. Japonlar yeterince çabuk teslim olmadıkları için Amerikalılar Hiroşima ile durmadı, Nagazaki’yi de vurdu’ dedi” (agy)

İşte böylesine kitlesel bir katliamı, insanlığın yüz karası atom bombası saldırısını överek savunabilmekte İsrailli katiller güruhu. Tabiî ağababaları ABD Emperyalistlerinin saldırganlığını örnek almaları da aynı hain tabiatları gereği.

Kurtuluş Partililer olarak, bu caniler sürüsünün Filistin Halkına karşı gerçekleştirmekte oldukları katliamı protesto etmek amacıyla, Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği önünde bir protesto eylemi gerçekleştirdik.

20 Kasım Salı günü yaptığımız eylemde, konuyla ilgili basın açıklamamızı Ankara İl Başkanımız Av. Sait KIRAN okudu. Açıklama esnasında “Katil İsrail, Filistin’den Defol”, “Kahrolsun ABD, AB Emperyalizmi”, “Emperyalistler Yenilecek, Direnen Halklar Kazanacak”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Gün Gelecek, Devran Dönecek, Tayipgiller Halka Hesap Verecek”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı.

Basın bildirimizde de değinildiği gibi, bir kez daha haykırıyoruz: Eninde sonunda insanlık, emperyalistlere karşı büyük bir savaş yürütecek ve kazanacak. Emperyalizm ve onun her türden pis uzantısı tarihin çöplüğüne gönderilecek. Buna eminiz.

***

İzmir

İsrail’in Filistin Halkına yaptığı katliamı HKP İzmir İl Örgütü olarak Konak Kemeraltı Çarşısı girişinde 21 Kasım 2011 saat 12.30 da yaptığımız basın açıklamasıyla protesto ettik. İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak yaptığı basın açıklamasında, İsrail’in Gazze’de yaptığı vahşi katliamı, buna ABD’nin destek vermesini, İsrail’in Ortadoğu’daki rolünü ve Tayyipgiller’in bu katliam karşısında Obama’yla görüşmeden davranamadığını teşhir etti.

T. Çolak devamla, Tayyipgiller’in, İsrail’in katliamına karşı sözde tepki gösteriyormuş gibi yapmasının ve yine yaralıları ziyaret ederken timsah gözyaşları dökmelerinin halkımızı aldatmaması gerektiğini, eğer bunlar samimiyseler öncelikle İsrail’le ülkemiz arasındaki ekonomik ve askeri anlaşmalarının ortadan kaldırılması ya da İsrail’e karşı aktif fiili yaptırımların hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Tayyipgiller’in, kendilerini iktidara getiren AB-D Emperyalistlerine danışmadan, onların onayını almadan böyle bir adım atamayacağına dikkat çeken Çolak; ancak bu durumun sürgit böyle devam etmeyeceğini, Arap halklarının er geç emperyalizme başkaldırarak ABD’ye gereken dersi vereceklerini, söyledi. 

Basın açıklaması sırasında “İsrail ABD’dir”, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Kahrolsun İsrail, Yaşasın Filistin” ve “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı.

***

İstanbul

ABD Emperyalizminin Ortadoğu’daki bekçi köpeği İsrail, son günlerde kudurganlığını iyice arttırdı, bildiğimiz gibi. Siyonist İsrail, Gazze üstüne bombalar yağdırıyor, Filistin Halkını çocuk-kadın demeden katlediyor. AB-D Emperyalistlerinin, dolayısıyla da Siyonist İsrail’in müttefiki, emir eri, satılmış Tayyipgiller ise tıpkı Davos’ta yaptıkları gibi yalancı pehlivanlık yapıyorlar.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer olarak, ABD’li efendilerinin çıkarları uğruna Arap Halklarının bağrına saplanmış, o halklara kan kusturtan alçak kukla devlet İsrail’in, Gazze Halkını bir kez daha kana ve gözyaşına boğmasını protesto etmek için Levent’teki İsrail Konsolosluğunun önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik. 

Levent metro durağından başlayarak yaptığımız kısa yürüyüşün ardından gerçekleştirdiğimiz basın açıklamamızı, İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina okudu.

Yoldaş’ımız açıklamasında; İsrail’in, ABD Emperyalizminin Ortadoğu’daki petrol bekçiliğini yapmak üzere kurulan sunî bir devlet olduğunu, kurulduğu günden bu yana ABD’li efendilerinin emri ile mazlum Arap Halklarına kan ağlattığını, Tayyipgiller’in ise AB-D Emperyalistlerinin işbirlikçiliğini yaptıkları için Siyonist İsrail’in bu katliamlarına ortak olduklarını dile getirdi.

Pınar Yoldaş açıklamamızı, direnen halkların mutlaka emperyalizmi ve siyonizmi dize getireceğini belirterek sonlandırdı.

Eylemimiz sırasında sık sık, “İsrail ABD’dir”, “Katil İsrail Ortadoğu’dan defol”, “Filistin Halkı yalnız değildir”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Zafer direnen halkların olacak”, “Gün gelecek, devran dönecek, AB-D halklara hesap verecek”, “Kahrolsun emperyalizm, yaşasın halkların kardeşliği” sloganlarını hep bir ağızdan, coşkulu biçimde haykırdık.

 

***

Konya

Kurtuluş Partililer olarak, İsrail’in katliamlarını protesto etmek ve Filistin Halkıyla dayanışmak için DİSK İl Temsilciliği’nin düzenlediği eyleme katıldık. Eylemimizi 20 Kasım günü Zafer Meydanı’nda gerçekleştirdik.

DİSK Konya İl Temsilciliği önünde toplanarak saat 12.00’da Zafer Meydanı’na yürüdük. Basın açıklamamızı DİSK İl temsilcisi Ali Özçelik gerçekleştirdi.

Yerel basının ve Konya Halkının ilgisini çeken eylemimizde İsrail’e ve ağababası ABD Emperyalistlerine, yerli piyonları Tayyipgiller’e öfkemizi haykırdık. Attığımız sloganlarla AB-D Emperyalistlerini ve İsrail’i lanetledik.

Eyleme; Nakliyat-İş, Sosyal-İş, KESK Dönem Sözcüsü ve biz Kurtuluş Partililer katıldık.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz