Konya’da “Mülteci, Göçmen, Sığınmacı değil; BOP’un Askeri” başlıklı konferans gerçekleştirdik

24.12.2023
17
A+
A-

HKP Konya il örgütü olarak AKP’giller’in Suriye bataklığının ve BOP eşbaşkanlığının ülkemize bir faturası olan “sığınmacı” adlı istilacılar meselenin gerçek niteliğiyle ilgili bir konferans gerçekleştirdik.

Konferansımızda açılış konuşmasını HKP Konya İl Başkanı Mehmet Ünver Yoldaş gerçekleştirdi. Ünver, Partimizin bu mülteci, göçmen denilen ama aslında bizim “istilacı” olarak nitelendirdiğimiz Ortaçağcıların genelde ülkemizin özelde, ise Konya’nın yakıcı bir sorun haline geldiğini, Partimizin bu meseleye bakışını ve çözüm önerilerini anlatmak için bu konferansı gerçekleştirdiğimizi dile getirerek sözü ana konuşmacı olan Genel Sekreter Yardımcımız Av. Sait Kıran’a verdi.

Sait Kıran Yoldaş, ülkemizde bulunan, adına göçmen, sığınmacı denilen bu unsurların nüfusumuzun %20’si kadar olduğunu belirtti. Bu Ortaçağcıların ülkemize doldurulmasıyla ülkemizin demografik yapısının bozacağını belirterek “Öncelikle biz HKP olarak emperyalizm tarafından ve onların yerli işbirlikçileri tarafından ülkedeki ulusal bileşimi değiştirmek ve BOP’un Türkiye ayağını yaşama geçirmek, yine iktidardaki AKP’giller’in Ortacağcı Faşist Devlet örgütlenmesinde halkımıza karşı silahlı güç olarak kullanılmak üzere bilinçli olarak getirtilen bu unsurların ülkemizde bulunmasını kabul etmiyoruz”, ifadelerini kullandı.

Bu süreci anlamak için BOP’un tarihine bakmamız gerektiğini, AB-D Emperyalistlerinin Ortadoğu özelinde adına BOP dedikleri bir program işlettiğini dile getiren Kıran, Türkiye’nin de bu program kapsamında en az üçe bölünmesinin öngörüldüğünü belirtti.

Kıran, sözlerine şöyle devam etti: “Biz o yüzden BOP’un Türkiye ayağına “Yeni Sevr” diyoruz. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu projenin yaşama geçmemesi için mücadele ediyoruz. Halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu BOP’un sahibi ABD Emperyalizmine ve Avrupa Birliği Emperyalistlerine karşı durup dinlenmeden mücadele ediyoruz. Ve her kim kendisine bu ülkeyi seviyorum, vatanseverim, ülkemi seviyorum, halkımı seviyorum bu toprakları seviyorum deyip arkasından netçe ABD ve Avrupa Birliği Emperyalizmine karşı mücadeleye girmiyorsa, biz bunların samimi olmadığını söylüyoruz. Hatta Genel Başkan’ımızın slogan düzeyinde söylediği bir şey var:

“Her kim ‘Katil ABD, Ortadoğu’dan, ülkemizden defol’ demiyorsa; ya haindir, ya gafildir, ya korkaktır. Burjuva partilerinin tamamına bakın. Mecliste bir kısmı bu sığınmacılara karşı ‘gitmeleri gerekir’, diyorlar. En net konuşanı sözde Zafer Partisi, biliyorsunuz. Bu sığınmacıları bu ülkenin başına bela eden ABD Emperyalizmine, Avrupa Birliği Emperyalizmine ve NATO ya karşı bir laf söylediğini duyamazsınız. Bu belayı başımıza getirenler bunlar ve amacı da belli. Büyük Ortadoğu Projesi’nin yaşama geçirilmesinde bunları asker olarak kullanacaklar.”

Etkinliğimiz Sait Kıran Yoldaş’ın sunumunun ardından soru cevap şeklinde devam etti. Etkinliğimize Karaman Sarıveliler İlçe Başkanı Nebi Akıncı Yoldaş ve ilçe yöneticisi yoldaşlarımız da katıldı.

24 Aralık 2023

HKP Konya İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz