Kızıldere Şehitleri Ölümsüzdür!

30.03.2013
597
A+
A-

 

 

 

41 yıl önce Kızıldere’de Mahir Çayan, Hüdai Arıkan, Cihan Alptekin, Nihat Yılmaz, Ertan Saruhan, Ahmet Atasoy, Sinan Kazım Özüdoğru, Sabahattin Kurt, Ömer Ayna ve Saffet Alp 12 Mart Faşizminin gorilleşmiş generalleri tarafından katledildiler.

Yoldaşları Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’ın idamlarını engellemek için korkmadan, onurluca yaşamlarını feda ettiler.

Kurtuluş Partisi Gençliği, On’ların sloganlarını Taksim Meydanı’ndan haykırdı: “Yaşasın Marksizm-Leninizm”, “Yaşasın İşçiler-Köylüler”, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” “Yaşasın Kürt ve Türk Halkının Kardeşliği”, “Yaşasın İşçiler-Köylüler”, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, “Kahrolsun Faşizm”

Travmay Durağı’nda saat 13.00’da bir eylem gerçekleştiren Kurtuluş Partililer, son nefeslerine kadar Sosyalizmden, Marksizm-Leninizmden vazgeçmeyen yiğit devrimcileri, On’ları andı. On’ları katledenler bugün lanetle anılırken On’lar halkın bilincinde, yüreğinde yaşıyor.

Kurtuluş Partisi Gençliği adına Özgür Gülsoy yaptığı açıklamada, “Sosyalizm onlar için Dünya ve Türkiye Halklarının mutluluğu, eşitliği, kardeşliği demekti ve ne olursa olsun Sosyalizmden, Marksizm-Leninizmden vazgeçmediler. Biz Devrimciler için ölüm sadece maddi hayata veda etmektir. ON’ların düşünceleri her zaman yolumuzu aydınlatacak ve halklar yaşamlarını yoldaşları için feda eden namuslu, onurlu ON Devrim Şehidini unutmayacak. Mahirler’in, Denizler’in Antiemperyalist-Antifeodal-Antişoven mücadelelerini zafere mutlaka ulaştıracağız” diye konuştu.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz