Katil Clinton Ülkemizden Defol!

14.08.2012
517
A+
A-

ABD’nin BOP planı çerçevesinde Tayyipgiller’in Suriye karşı savaş kışkırtıcılığı yapmasını sürekli teşhir eden, eylemler yapan Kurtuluş Partililer, yine alanlardaydı.

Halkın Kurtuluş Partisi, kanlı zalim ABD’nin Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un Türkiye gelişini protesto etti.

Kurtuluş Partisi, Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren AB-D’nin Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un Suriye’ye ilişkin son direktiflerini vermek üzere, Tayyipgiller ile görüşmek için ülkemize gelmesine karşı; 11 Ağustos’ta saat 11.00’da Taksim’de bir eylem gerçekleştirdi.

“Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Katil Clinton Ülkemizden Defol”, “Yankee Go Home”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır” sloganlarıyla başlayan eylem, İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina’nın yaptığı basın açıklamasıyla devam etti.

Akbina, “Biz bu ülkenin devrimcileri, yurtseverleri, demokratları, İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak bu insanlık düşmanına, halk düşmanına “defol” diyoruz.  Vatan haini Tayyipgiller, tetikçiliğini yapıyor olabilir, ama biz; komşumuz kardeş Suriye halkının yanındayız. Oynanan oyunun farkındayız” diye konuştu.

“Suriye halkından yana olmak, destek olmak, aynı zamanda Türkiye Halklarına karşı planlanan katliamlara karşı olmaktır” diyen Akbina, halkımızı  emperyalistlerin bu oyununa karşı mücadeleye çağırdı.

 

Yapılan açıklama;

Katil Clinton Ülkemizden Defol!

Bugün; dünyanın başhaydudu kanlı zalim ABD’nin Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ülkemizde. İkinci Emperyalist Dünya Savaşından bu yana Kore, Vietnam, Yugoslavya, Afganistan, Irak’a karşı yürüttüğü savaşta ve yaptırdıkları faşist darbelerde milyonlarca insanı katleden ve sömürü-talan politikaları nedeniyle de açlıktan ve hastalıklardan yine milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine yol açan kanlı zalimin temsilcisi, ülkemizin satılmışları tarafından ağırlanıyor.

Suriye’nin geleceğini, Esad sonrasını, maşaları, tetikçileriyle görüşmeye gelmiş.

Ama biz bu ülkenin devrimcileri, yurtseverleri, demokratları, İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak bu insanlık düşmanına, halk düşmanına “defol” diyoruz.

Vatan haini Tayyipgiller, tetikçiliğini yapıyor olabilir, ama biz; komşumuz kardeş Suriye halkının yanındayız. Oynanan oyunun farkındayız!

ABD ve AB Emperyalistlerinin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında devam ettirdiği saldırıların, katliamlarının sonuncusu şu anda Suriye’de yaşanıyor. Emperyalistler daha kolay, sorunsuz ve daha fazla sömürmek, hükümranlıklarını sürdürmek için dünyayı 1000 parçalı eyalet devletçiklere bölme stratejisini hayata geçirmeye çalışıyorlar. Bu çerçevede de Suriye’deki rejimi değiştirmeye, minik devletçikler halinde parçalara ayırmaya çalışmaktadır.

Ortadoğu’da planlarını hayata geçirmek için önlerindeki en büyük engellerden biri Suriye’ydi. Çünkü Suriye diğer birçok Arap ülkesi gibi AB-D’nin isteklerini yerini getirmemiş, uşaklaşmamıştı. BOP’un önünde engeldi.

Ama Suriye’de, daha önce girdiği ülkelerden farklı davrandı. Kanlı zalim taktik değiştirdi. Daha önce faşist darbeler yaptırıyordu, tüm dünyada “kendi oğlanlarına”. Ya da Vietnam, Irak ve Afganistan’da vb. olduğu gibi bizzat ordusuyla girip o ülkeyi işgal ederek amacına ulaşmaya çalışıyordu. Ama buralarda boyunun ölçüsünü aldı, bataklığa gömüldü. Fazla “masraflı”ydı ayrıca bu savaşlar. Bu nedenle emperyalistler, Suriye’ye karşı başlattıkları bu yeni Haçlı Seferi’nde artık ellerini ateşe sokmamakta, bunun yerine maşa kullanmaktalar. Libya’da da petrolleri güçleri oranında paylaştılar, fakat Suriye’de işlerin öyle kolay gitmeyeceğini gördükleri için, taşeronlarla, tetikçilerle bu saldırıyı götürmektedirler.

Ve bu saldırının, projenin eşbaşkanı da Tayyip Erdoğan.  1.5 yıldan bu yana Tayyip, ekibiyle, Gül’üyle Suriye’ye karşı savaş kışkırtıcılığı yapmaktadır. Komşu Suriye Devleti’ne karşı sürekli saldırgan ve tahrik edici bir üslup kullanarak, ülkemizi AB-D Emperyalistlerinin çıkarları uğruna hızla savaşa sürüklemektedirler. Yıllardır barış içinde dostça yaşamış Suriye ve Türkiye Halklarını birbirine düşman etmek için uğraş vermektedirler.

Ve AB-D Emperyalistlerinin emirleri doğrultusunda, topraklarımızda kurulu kamplarda CIA ve MOSSAD ajanları tarafından eğitilen katillere, sınırdan Suriye’ye geçerek acımasız katliamlar yaptırmaktadırlar. Bu katillerin gizlice Suriye’ye geçerek sayısız katliam yaptıklarını, şehirleri yakıp, yıktıklarını, üzerine de emperyalistlerce dağıtılmış silahlarla fotoğraf çektirdiklerini görüyor, gazetecilerin bizzat bu katillerle yaptıkları röportajlardan öğreniyoruz.

En son gittiği Afrika ülkelerinde katil Clinton bile durumu itiraf ediyor: “Suriyeli muhaliflerin giderek daha etkili ve daha iyi silahlı hale geldiğini buna karşılık “bu korkunç şiddetin” Suriye halkı için çok acı olduğunu” dile getiriyor.

Tayyipgiller, ABD, AB ve NATO’dan aldıkları emirler doğrultusunda yaptıkları tüm açıklamalarla bu çapulcu katil sürüsünü kışkırtmakta ve komşu Suriye Devletine karşı saldırıları boyutlandırmaktadır. Bu yüzden Kurtuluş Partisi olarak Tayyipgillerin suç işlediği gerekçesiyle ayrıca dava açtık.

Eğer Suriye’de başarılı olurlarsa Suriye’de Irak gibi olacaktır. Irak’ta bir milyonu aşkın insan hayatını kaybetti, etnik ve mezhep çatışmaları nedeniyle savaş halinde ve nerdeyse her hafta onlarca insan hayatını kaybediyor. Emperyalistlerin, uşaklarının ve sözde Özgür Suriye Ordusu’nun başarılı olması durumunda Suriye’nin başına gelecek olan da budur. Ve maalesef durum bununla sınırlı kalmayacak. AB-D Emperyalistlerinin amaçları doğrultusunda Suriye’nin parçalanması kotarıldıktan sonra sıra İran’a gelecek ve ardından da aynı hain plan ülkemizde de uygulamaya konulacaktır. Bu planın Yeni Sevr’in uygulamaya konulması ve sonuçta ülkemizin en az üç parçaya bölünmesi olduğu çok açıktır. Bu bölünmede de diğer tüm ülkelerde olduğu gibi halkların birbirine boğazlatılması ve milyonlarca masum insanın kanına girilmesi kaçınılmazdır.

Bu nedenle Suriye halkından yana olmak, destek olmak, aynı zamanda Türkiye Halklarına karşı planlanan katliamlara karşı olmak demektir. Ülkemizi, ateşin ve kan gölünün içine çekmek isteyen emperyalistlere karşı olmak demektir. Halklarımızı birbirine boğazlatacak Yeni Sevr’e karşı olmak demektir.

Kurtuluş Partililer olarak, ülkemizin İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak, halkımızı oynanan bu oyunlara karşı mücadele etmeye, çağırıyoruz. Ve bu savaşta kazanan mutlaka biz olacağız! 11.08.2012

 

 

Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!

Yankee Go Home!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek!

 

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz