Katil ABD ve İngiltere, Siyonist İsrail’in Gazze’deki soykırımını sonuna kadar götürmesi için bu kez Yemen’i vuruyor! Emperyalist Haydutlar döktükleri kanda boğulacaktır!

12.01.2024
70
A+
A-

ABD-AB Emperyalistlerinin hamiliğinde özellikle 7 Ekim’den bu yana Müslüman Filistin Halkının kanını içmeye doymayan Siyonist Katil İsrail, insanlık dışı katliamlarını soykırım boyutuna çoktan ulaştırmış durumda.

Halkları perişan halde, sefalet içinde yaşam mücadelesi verirken Batılı Emperyalist Haydutlara uşaklık etmeleri karşılığında zevkü sefa içinde yaşayan satılmış Arap şeyhlerinden, krallarından, emirlerinden ise Filistin Halkına yönelik olarak sürdürülen kazıma-süpürme-soykırım harekâtına karşı hiçbir ses yükselmiyor. Müslüman dünyasında bu vahşete gerçek anlamda sadece İran, Lübnan Hizbullah’ı ve Yemen’deki Husiler (Ensarullah) somut adımlarla yanıt veriyor.

Bilindiği gibi Yemen’de, Batılı Emperyalist Haydutların desteklediği ve Suudi Arabistan’ın da içinde yer aldığı koalisyonun elindeki bölgeler dışında kalan bölgeleri 2015 yılından bu yana elinde bulunduran Husiler, Siyonist İsrail’in Gazze’deki katliamlarını durdurmak için İsrail’e savaş ilan etmiş, bölgede uçuş yapan ABD Haydudunun SİHA’sını düşürmüş, İsrail’e mal taşıyan gemilere el koymuştu. Yani satılmış Arap liderleri ve bizdeki AKP’giller gibi bir taraftan Gazze’ye yönelik hamaset nutukları atarken el altından Siyonist alçakla her türlü ilişkiyi devam ettirmemiş, aksine altına imza attığı cüretkâr eylemlerde hem İsrail’in hem de onun tasmasını elinde tutan ABD, İngiltere ve AB ülkelerinin gerçekten canını yakmıştı.

Husilerin, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılara karşılık Kızıldeniz’deki uluslararası tekellere ait gemilere yönelik eylemlerinin ardından çok sayıda gemicilik şirketi Kızıldeniz’deki seferlerini durdurma kararı almıştı. Akdeniz’i Kızıldeniz’e bağlayarak Avrupa ile Asya arasındaki en kısa rotayı oluşturan ve dünya ticaretinin yaklaşık yüzde 12’sinin yapıldığı Süveyş Kanalı’ndan geçişlere müdahale eden Husiler; emperyalist tekellere, dolayısıyla onların birer yürütme komitesinden başka bir şey olmayan emperyalist devletlere ciddi manada zarar vermeye başlamıştı.

ABD ve İngiliz Emperyalistleri, işte bu sebepten dolayı, bölgedeki aşağılık çıkarlarını korumak için, Siyonist canavarın soykırımını tamamlamasının önündeki tüm engelleri kaldırmak için günün ilk saatlerinde Yemen’in Sana, Hudeyde, ve Taiz kentlerinde bazı noktalara hava saldırısı düzenledi. Saldırı, ABD’nin bunak, pedofil devlet başkanı Joe Biden tarafından da teyit edildi. Sapık bunak Biden, Yemen’e yönelik saldırılara İngiltere’nin yanı sıra Avustralya, Kanada, Hollanda ve Bahreyn’in de destek verdiğini belirtti.

Emperyalist Haydutların bu alçakça saldırısına Bahreyn’in doğrudan katılması, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’ın ise hava sahalarını açarak destek vermesi hiç de şaşırtıcı değildir. Çünkü bu devletlerin başını tutanlar ABD Emperyalist Haydudunun uşağıdır, piyonudur, emir eridir.

Kaçak ve de Haram Saray’ın Sultanı Tayyip ise, din alıp satmayı adet haline getirdiği Cuma namazı sonrası saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada “orantısız güç kullanımı” ifadelerini kullanıyor. Yani Kaçak Saraylı Reis’in bu alçakça saldırıların özüne ilişkin bir itirazı yok. Aynı zamanda bizzat kendisinin de iplerini ellerinde tutan Emperyalist Haydutlar “orantılı güç” kullansalar, ortada hiçbir sorun kalmayacak… AKP’giller’in bu tutumunda da şaşılacak bir yön yoktur. Çünkü onlar da tıpkı yukarıda zikrettiğimiz satılmış şeyhler, krallar, emirler gibi göbekten ABD-AB Emperyalist Haydutlarına bağlıdır, 22 yıldır onlar tarafından iktidarda tutulmaktadır. Ve tıpkı satılmış Arap liderleri gibi başta Filistin Halkı olmak üzere tüm Müslüman Halklara düşmandır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Katil ABD’nin müttefikleri ve uşaklarıyla birlikte Yemen’e yaptığı aşağılık saldırıları lanetliyoruz. Mazlum Filistin Halkının ve Filistin’deki soykırımı durdurmak için mücadele eden tüm unsurların yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

Zafer eninde sonunda direnen, mücadele eden halkların olacaktır.

Katil ABD-AB, Siyonist İsrail; Ortadoğu’dan, bölgemizden defol!

Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!

Yaşasın Halkların Emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadelesi!

12 Ocak 2024

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz