KARTAL-MALTEPE-PENDİK DAYANIŞMASI

08.03.2014
498
A+
A-

                         2 Mart’ta Kartal’da Hırsız Var eylemi gerçekleştirildi.

Bizler Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencileri olarak Usta’mızın bize miras bıraktığı Devrimci Derleniş ilkelerini hayata geçirmek için 40 yıldır mücadele ediyoruz.

2005 yılında Parti formatına geçtiğimizde yayımladığımız “Kuruluş Gerekçemiz”de aynı ilkeleri hayata geçirmek için mücadele edeceğimizi söylemiştik.

2005 yılından  2013 Gezi İsyanı’na kadar, ne yazık ki başta  Ergenekon olmak üzere Balyoz, Askeri Casusluk Davası, Hrant Dink cinayeti, Oda TV, KCK davalarının ve bu operasyonların tamamının CIA operasyonu olduğunu, bunun ülkemizdeki işbirlikçileri Tayyipgiller ve CIA ajanı İblis Fethullah Gülen eliyle yapıldığını söylemiştik.

Ne yazık ki hiç anlaşılmadık, ya da anlaşılmak istenmedik. Ama bizim söylediklerimizin, 17 Aralık 2013 günü Fethullah eliyle yapılan CIA operasyonuyla doğruluğu kanıtlandı ve gün gün belgeleriyle açığa çıkmaya devam ediyor.

Ama, Gezi İsyanı’mızla birlikte bir kısım devrimci grup ve parti açıksa söylemeseler de birliğin zorunluluğunu kavramış görünüyorlar.

2013 Ağustos ayında Cevizli Tekel Arazisi’nin 49 yıllığına Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun da içinde bulunduğu Ülker Grubu’na peşkeş çekilmesine karşı bizim de içinde bulunduğumuz “Cevizli Tekel Dayanışması” kuruldu. Ve Cevizli Tekel Dayanışması bu yağmaya karşı zaman zaman eylemler gerçekleştirdi. Ama gerek mücadele yürüttüğümüz bölgemizde, gerekse ülkemizde emperyalistler ve onların satılmış yerli işbirlikçilerinin saldırıları hayatın her alanında devam ediyor.

Buna karşın, Cevizli Tekel Dayanışması içindeki bileşenler olarak, Kartal’da, Maltepe’de, Pendik’te bulunan dayanışma gruplarını, forumları, halk örgütlerini toplantıya çağırarak, sadece Cevizli Tekel’i değil, bölgemizdeki sorunların halkımızın bilincine ve daha güçlü bir dayanışmanın ortaya çıkarılması gerektiğini ve zorunluluğunu konuştuk.

Toplantıya katılan bütün demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler, gruplar, mahalle dernekleri olarak, “Kartal-Maltepe-Pendik Dayanışması”nı oluşturmak için anlaştık.

Şubat 2014 ortalarında oluşturulan bu dayanışma bölgemizdeki sorunlara karşı 2 Mart’ta Kartal’da “Hırsız Var!” eylemini gerçekleştirmeye karar verdi.

Bu süreçte dayanışmanın bileşenlerinin önemli bir kısmı samimi, içten çaba göstererek çalışmalara başladık. Bölgemizde pankartlar asıldı, binlerce afiş yapıldı. Mahallelerde, semt pazarlarında binlerce bildiri dağıtıldı. Sosyal medyada en yaygın şekilde propaganda yapıldı.

2 Mart günü için düşünülen kapsamlı basın açıklaması, 2 büyük kortejin oluşturulup, binlerce kişinin geldiği mitinge dönüştü.

Birbirimize karşı önyargılarımız olmadan davrandığımızda, halklarımız ve ülkemiz için yararlı işler yapılabileceğini gördük.

Biz Kurtuluş Partililer böyle samimi, içten ve Türkiye Devrimi’ne hizmet edecek bütün mücadelelerde Devrimci Derleniş prensiplerimiz gereği bugüne kadar mücadelenin en başında olduk. Bundan sonrada Emperyalizme, Gericiliğe, Irkçılığa karşı olan bütün mücadelelerin en başında olacağız.

 

Faşizme Karşı Ya Birleşmek Ya Ölüm!

 

Kartal’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz