Kamu emekçilerine polis saldırısı

14.08.2015
495
A+
A-

Yaklaşık iki milyon Kamu Emekçisini ilgilendiren 2016-2017 TİS görüşmeleri tiyatrosu yetkili ama bir o kadar da etkisiz konfederasyonlar ile emekçinin alın terinin karşılığını gasp etmek fıtratlarında bulunan Tayyipgiller hükümeti tarafından
yürütülmektedir.
Yürütülen TİS görüşmelerine yönelik düşüncelerini ÇGSB önünde bir basın açıklamasıyla duyurmak isteyen BİRLEŞİK KAMU-İŞ Konfederasyonu yöneticileri ve üyeleri AŞTİ Metrosu önünde toplandılar.
Yürüyüşe başlayan emekçi korteji sert bir polis müdahalesiyle engellenmiştir. Emekçilere karşı sert ve orantısız güç kullanan hükümet yanlısı kolluk güçleri konfederasyon üye ve yöneticilerini darp etmiş; göz altına almıştır.
Gözaltılar serbest bırakılana kadar bulundukları alanı terk etmeyeceğini belirten emekçiler, arkadaşlarının serbest bırakıldığı haberi üzerine kortej halinde sloganlar eşliğinde ÇGSB na yürüyüşe geçtiler.
Gözaltına alınan üye ve yöneticilerin de katılımıyla çoşku daha da artmış ”Faşizme Karşı Ya Birleşmek Ya Ölüm” ”Gün Gelecek Devran Dönecek .AKP Halka Hesap Verecek” sloganlarıyla ÇGSB önü miting alanına dönmüştür.
BİRLEŞİK KAMU-İŞ Genel Başkanı Hasan Kütük tarafından okunan; TİS görüşmelerinin kamu emekçilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olduğunu; emekçilerin kandırıldığını anlatan basın açıklamasından sonra eylem sona ermiştir.

Kurtuluş Partili Kamu Emekçileri

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz