Kadının Kurtuluşu İşçi Sınıfının Kurtuluşundan Bağımsız Değildir!

08.03.2013
474
A+
A-

 

Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın dediği gibi gizli, sağır derinden derine işleyen güç olan kadınlarımız, bundan tam 156 yıl önce 8 Mart 1857’de Amerika’nın New York şehrinde 8 saatlik iş günü için mücadele etti; 129 dokuma işçisi kadın yanarak can verdi. Bugün onların sayesinde emekçiler 8 saatlik işgününü kazandılar. O kadınlar bedence aramızdan ayrılsa bile halkların bilincinde yaşamaya devam etmektedirler.

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde Kurtuluş Partili Kadınlar, 156 yıl önce katledilen yoldaşları için alanlardaydı. Öncesinden de mahallelerde ve merkezlerde bildiriler dağıtılarak afişler yapılarak 8 Mart’a çağrı yapıldı. Taksim Tramvay Durağı’nda yapılan eylemde basın açıklamasını Kurtuluş Partili Kadınlar adına Semra Kalkan yaptı.

Basın açıklamamızda; emperyalist zulümler altında onuruyla direnen eşlerini, çocuklarını kaybeden, tecavüze uğrayan, ölen kadınlarımızla Hillary Clinton’ların, Güler Sabancı’ların, Ümit Boyner’lerin, Fatma Şahin’lerin, Emine Erdoğan’ların, Nazlı Ilıcak’ların, Nagehan Alçı’ların bir tutulamayacağı belirtildi.

Halkımızın da yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasından sonra kadın ve erkek yoldaşlar birlikte İstiklal Caddesi’nde bildiri dağıttı.

 

Selam Olsun 8 Mart’ı Yaratan Kadınlarımıza!

 

8 Mart Kızıldır, Kızıl Kalacak!

 

Kadının Kurtuluşu Sosyalizmde!

 

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz