İzmir’de Sivas Katliamı Anması: Sivas’ın Hesabı Sorulacak!

03.07.2017
616
A+
A-

İzmir’de Sivas Katliamı Anması

Sivas’ın Hesabı Sorulacak!

2 Temmuz 1993’te  Pir Sultan’ı Anma Şenlikleri’ne katılmak için Sivas’ta bulunan 35 aydının Şeriatçılar tarafından yakılarak katledilmesinin 24’üncü yılında İzmir Karşıyaka’da bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Sivas Katliamı anısına yakılan türküler ve “Sivas’ın Hesabı Sorulacak”, “Sivas’ın Işığı Sönmeyecek”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek” sloganları eşliğinde başlayan eylemde HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamasında dönemin ABD uşağı devlet yetkililerinin katliamı engellemek için hiçbir şey yapmadıklarını söyleyen Çolak, Sivas Katliamını AB-D Emperyalistlerinin işbirlikçiliğini yapan siyasi iktidar ve şeriatçı-faşist örgütlerin el birliğiyle gerçekleştirdiklerini belirtti. Katliamın 1950’lerde Yeşil Kuşak Projesi adı altında başlayan ve günümüzde Büyük Ortadoğu Projesi olarak bilinen karanlık sürecin bir parçası olduğunu vurgulayan Çolak, aradan geçen 24 yılda da emperyalistlerin ve uşaklarının daha hızlı adımlarla hedeflerine doğru ilerlediklerini söyledi.

Av. Tacettin Çolak açıklamasını “Bizler Katliamdan sonra “Çok şükür” diyen Çiller’leri de, Katliamın yargılaması zaman aşımına uğratıldığında “Hayırlısı olsun” diyen Tayyipgiller’i de asla unutmayacağız. 35 aydınımızın acısı hâlâ kor gibi yüreğimizi yakmaktadır. Bu nedenle bu Katliamı yapan ve yaptıran tüm eli kanlı güçler halk önünde hesap verene kadar mücadele etmeye kararlıyız.” diyerek noktaladı.

Karşıyaka halkının yoğun ilgiyle karşıladığı eylem sloganlar ve alkışlar eşliğinde sonlandırıldı. 2 Temmuz 2017

HKP İzmir İl Örgütü

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz