İşçi Düşmanı MESS’e ve Sarı, Gangster Sendikacılığa karşı direnen Metal İşçilerininin mücadelesini selamlıyoruz!

11.01.2020
583
A+
A-

Enflasyon oranı yüzde 20’nin üzerinde olmasına rağmen, MESS’e bağlı işletmelerin kârlılık oranı yüzde 65-70’lere varmaktadır. Bu durum ortadayken MESS, 130 binin üzerindeki metal işçisine yüzde 6’lık zam teklifini yüzde 8’e çıkartmıştır. Böylelikle işçi düşmanlığına,daha fazla kâr daha fazla sömürüye devam edeceğini bir kez daha ortaya koymuştur. MESS metal işçilerini sefalet ücretine mahkum etmek istemektedir. Ve bunu yaparken arkasına sarı, gangster Türk Metal Sendikası’nı almıştır.

Metal İşçileri, günlerden beri Birleşik Metal-İş Sendikası öncülüğünde MESS’in dayatmalarına karşı çeşitli eylemler gerçekleştirmektedir.

İnanıyoruz ki, Metal İşçileri MESS ve Sarı Gangster Türk Metal Sendikası’nın işçi düşmanı dayatmalarına izin vermeyecek, bu dayatmalara karşı mücadelesini sürdürecektir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak İşçi Düşmanı MESS’e ve Sarı, Gangster Sendikacılığa karşı mücadele eden Metal İşçilerininin mücadelesini selamlıyor, Metal İşçileriyle dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyoruz.

Yaşasın Metal İşçilerinin Onurlu Mücadelesi!

 11 Ocak 2020

HKP Merkezi İşçi Örgütleri Komitesi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz