İnsan Soyunun En Büyük Düşmanları ABD ve AB Emperyalist Haydutları, Rusya’daki katliamın failleridir

25.03.2024
19
A+
A-

Rus Halkı yasta. Cuma akşamı Moskova yakınlarındaki Crocus City Hall konser salonuna düzenlenen terör saldırısında an itibarıyla 3’ü çocuk 137 kişi hayatını kaybetti. İnsanlıktan çıkmış saldırganlar, konsere gelen masum insanların üzerine önce kurşunları yağdırıyor, arkasından konser salonunu ateşe veriyorlar. 7 katlı binanın cam tavanı çöküyor ve 137 kişi canından oluyor. Bir kısmı kurşun yaralarından, bir kısmı duman zehirlenmesinden 137 insan hayatını kaybediyor.

Bu kanlı saldırıyı IŞİD hemen üstleniyor. Ama kim inanır buna?.. Nitekim Rus Halkı ve Dünya Hakları da inanmıyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova şöyle diyor:

Amerikalı yetkililerin Crocus City Hall’de insanları öldüren teröristleri yasaklı terör örgütü IŞİD ile nasıl ilişkilendirdiği unutulmamalıdır.

“Artık bu eli kanlı p*çlerin yargılanmaktan saklanmayı hangi ülkede planladıklarını biliyoruz: Ukrayna.

“Batılı liberal rejimlerin eliyle on yıldır Avrupa’da terörizmin yayıldığı bir merkeze dönüşen ve aşırılıkta Kosova’yı bile geride bırakan ülkenin tâ kendisi.” (https://sputniknews.com.tr/20240323/disisleri-bakanligi-sozcusu-zaharovadan-teror-saldirisini-isid-ile-iliskilendiren-abdye-tepki-1081987926.html)

Brezilyalı uzmanlar: ‘Crocus City Hall saldırısında Batı’nın parmağı olma ihtimali oldukça yüksek’

“Rio Grande do Sul Federal Üniversitesi’nden siyaset bilimci Boris Zabolotsky, Sputnik’e verdiği demeçte, Batılı devletlerin terör saldırısının arkasında IŞİD olduğu yönündeki açıklamalarının inandırıcı olmadığını söyledi.

“Zabolotsky, açıklamasının devamında, “Akla hemen şu soru geliyor: Suriye’de yenilgiye uğrayarak zayıflayan IŞİD, herhangi bir destek ya da yönlendirme olmadan Moskova’ya böylesine ciddi bir saldırıyı tek başına nasıl düzenleyebilir?”

“İran’daki Kasım Süleymani’yi anma törenine saldırıyla benzerlik dikkat çekiyor

“Brezilyalı deniz subayı ve askeri uzman Robinson Farinazzo ise IŞİD’in birilerinin kılıfı olabileceğini öne sürerken, şöyle konuştu:

“Bu trajedi, birkaç ay önce ABD’nin düzenlediği saldırı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin birinci ölüm yılı münasebetiyle İran’da düzenlenen ve onlarca kişinin ölümüne neden olan terör saldırısına çok benziyor. IŞİD, o zaman da saldırıyı üstlenmiş ancak İran buna inanmamıştı. Gerçek şu ki Tahran bunun bir ‘yanlış bayrak operasyonu’ olduğunu biliyordu ve gerçek sorumluyu aramaya başladı. Ruslar da bunu biliyor.” (https://sputniknews.com.tr/20240324/rusyada-bugun-ulusal-yas-ilan-edildi-1081996964.html)

“Teröristlerin Rus vatandaşı olmadığı, Tacikistan uyruklu olduğu anlaşılırken, Sputnik’e konuşan Tacikistanlı askeri uzman emekli Albay Bahtiyar Rahmonov, terör saldırısı için suikastçıların bulunmasıyla ilgili çalışmaların Tacikistan’daki Ukrayna Büyükelçiliği aracılığıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

“Rahmonov, terör saldırısından birkaç hafta önce Tacikistan’daki Ukrayna büyükelçiliğinin internet sitesinde yabancıları sözde Ukrayna saflarında Rus ordusuna karşı çatışmalarda yer alan “Uluslararası Lejyon” birliklerine katılmaya davet eden bilgilerin yayınlandığını aktardı.” (https://sputniknews.com.tr/20240324/rusyada-bugun-ulusal-yas-ilan-edildi-1081996964.html)

Aynı zamanda ABD Emperyalist Haydudu kendi insanlarını, Rusya’daki konser salonlarına gitmemeleri, bu tür yerlere bir terör saldırısı olabileceği noktasında uyarıyor.

Çok açıktır ki, tüm dünya halkları da çok iyi bilmektedir ki bu saldırın örgütleyicisi AB-D Emperyalist Çakallarıdır. Amaçları da bellidir: Rusya’yı istikrarsızlaştırmak, Rus Halkını sindirmek. ABD ve AB Emperyalist Haydutları adına Rusya’ya karşı vekâlet savaşı yürüten Ukrayna’yı bu savaşta öne geçirmek.

Hedefi de belli:

Ukrayna’yı kanlı Askeri Örgütü NATO’ya alarak Karadeniz’i NATO üyesi devletlerin denizi haline getirmek.

Böylece Montrö ve Lozan’ı işlevsiz kılmak.

Bütün bu aşağılık planlarını gerçekleştirdiklerinde de Rusya’yı Karadeniz’den kuşatıp, Türkiye’yi de Karadeniz’den, Ege’den, Güney Suriye’den, Kuzey Irak’tan kuşatma altına almak.

İşte bu Emperyalist Çakallar alçak emellerine ulaşmak için, insanları katletmekten, acılar çektirmekten, gözyaşları döktürmekten çekinmezler. Onun için İran’da olduğu gibi, son olarak Rusya’da olduğu gibi kanlı katliamlar örgütlerler, kendilerini sıyırmak için de kendi yarattıkları IŞİD gibi Ortaçağcı örgütlere saldırıyı üstlendirirler ve de utanmadan, bir de çok umurlarındaymış gibi Rus Halkına taziye mesajları yayınlarlar.

AB-D Emperyalist Haydutlarına ve işbirlikçilerine düşman, tüm Dünya Halklarına dost olan Halkın Kurtuluş Partisi olarak; “İnsan Soyunun Başdüşmanı, Kanlı Zalim, Emperyalist Haydut Amerika! NATO’nu da, kendin gibi Çakal Emperyalist Batılı Müttefiklerini de al, Ortadoğu’dan ve Karadeniz’den defol git!”, sloganını hiçbir zaman bırakmayan ve bırakmayacak gerçek Vatansever, Halksever bir parti olarak, Rus Halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Acılarını yüreklerimizde hissediyoruz.

Ve Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut; 1945’ten beri İnsanlığa karşı durup dinlenmeden suç işlemeye devam eden, adım attığı her yere kan, ateş ve ölüm Tanrısını beraberinde götüren, kan içici, insan sefaleti; bütün kötülüklerin kaynağı NATO’cu Emperyalistlerin de eninde sonunda Tarihin lanetle anılacak sayfalarına gönderileceğini şöyle haykırıyor:

Ey ABD!

“Sen ve müttefiklerin de, patronu olduğun kanlı, saldırgan savaş örgütü NATO’n da Tarihin lanetli sayfalarında yer alacaksınız…

“Dünya Halkları, İnsanlık sizi lanetle ve tiksintiyle ağzına alacak… İnsanlığın yüzkarasısınız. Baştan ayağa kötülüğe bürünmüşsünüz. Kötülük abidesisiniz…

“Ar damarınız çatlamış sizin. Utanmayı arlanmayı da bilmiyorsunuz…

“Sizin tapındığınız bir tek Tanrı var: Para Tanrısı… Odur sizi kötülüğe dönüştüren, hak hukuk, vicdan merhamet bilmez, tanımaz Dördüncü Tür yaratıklar haline getiren…

“Yenileceksiniz!..

“Sonunuz kesinkes gelecek…

“Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!”

25 Mart 2024

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz