İnsan Soyunun En Büyük Düşmanı ABD Emperyalistleri, Ortadoğu’da haydutluğa, çakallığa ve cinayetlerine devam ediyor

03.01.2020
779
A+
A-

Dünyanın efendisi biziz diyorlar, ABD Emperyalistleri. Çıkarımız bin ülkeli bir dünya oluşturmak yolunda bir ülkeyi işgal etmekse ederiz, halkları katletmekse katlederiz, demokrasiyi rafa kaldırmaksa kaldırırız, liderleri, önderleri yok etmekse ederiz, insan haklarını çiğnemekse çiğneriz, kendi halkını, vatanını gönüllüce satacak işbirlikçiler satın almaksa, yaratmaksa satın alırız, yaratırız diyorlar. Bütün bunları yaparken de hiç utanmadan demokrasi, insan hakları gibi değerleri kullanmaktan çekinmeyiz. Halkların gözüne kül serpmek için, bu değerleri ortadan kaldıran bir emperyalist güç olarak, yalan söylemek gerekirse de söyleriz, diyorlar.

Kahraman Gerilla Che nasıl da güzel tanımlamış bu haydut, çakal Emperyalist Devleti: “İnsan Soyunun En Büyük Düşmanı”. ABD Emperyalizmi özellikle son 70 yıldır, işgalleriyle, katliamlarıyla, faşist darbeleriyle, halklar üzerine yağdırdıkları bombalarla bu tanımı hak ettiklerini dünyaya gösteriyorlar.

Halkçı önder Musaddık’ı 1953’te darbeyle indirdiler. Ondan sonrada hiç durmadılar. Guatemala, Portekiz, Bolivya, Küba, Vietnam, Nikaragua, Türkiye, Yugoslavya, Afganistan, Irak, Suriye, Libya… Faşist darbeler, devrimcileri, yurtseverleri katletmeler, kadınlara tecavüzler, ülkelerin değerlerini gasp etmeler; sonuçta 70 yıldır halkların başına gelen bütün felaketlerin sorumlusudur haydut ABD Emperyalistleri.

İnsan soyunun en büyük düşmanı bu çakallar, cinayetlerine dün gece itibarıyla yeni bir cinayet daha eklediler. İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Genel Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis ile birlikte son bilgilere göre en az 15 kişi kanlı zalimin bombalarıyla katledildi.

Bu cinayetin arkasında İran’ın Suriye Halkına ve önderi Yiğit Beşar Esad’a destek olması var. İran’ın ABD Emperyalizmine karşı duruşu ve bu duruşun askeri mimarlarından biri olarak görünen General Kasım Süleymani bu yüzden katledildi. Dolayısıyla ABD Emperyalizminin bin ülkeli dünya projesinin Ortadoğu’ya ilişkin bölümünün sekteye uğratılması çıldırttı bu çakalları. Çizilen karizmanın düzeltilmesi için gerekliydi bu cinayet ve dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiler katliamı. Aynı zamanda mesajlar da veriyor çakallar. Benim halk düşmanı projelerimin önünde engel olmayın, başınıza gelecek olan bu olur, diyorlar. Halklara korku salıyorlar güya, bana karşı mücadeleniz boşuna, diyorlar.

ABD Emperyalist çakallarına göre bir günahı daha var General Süleymani’nin. Yeni Emperyalist Rusya’nın Suriye Halkının Yurtsever Önderi Beşşar Esad’ın arkasında ABD Emperyalistlerine karşı saf tutmasının sağlanmasında ve bütün dengelerin Suriye lehine değişmesinde aktif rol oynamış olması. Bunu affedemezdi Kanlı Zalim ve affetmedi.

Yine Bağdat’ta ABD Elçilik işgalinin bir bedeli olmalıydı. Bunun arkasındaki örgütleyici olarak gördükleri Kasım Süleymani’nin katledilerek, kendi ajanlarına, kendilerine gönüllü ajanlık yapan işbirlikçilerine de, “Yalnız değilsiniz, sizlerin koruyucusu kollayıcısı benim”, mesajının verilmesi gerekiyordu. Bu cinayetleri işlemez ise Kanlı Zalim; bulamaz bir daha kendilerine ajanlık yapacak insan müsveddelerini, ruhlarını kendilerine satacak işbirlikçi hainleri.

ABD Emperyalistleri sadece ben ve benim izin verdiğim ülkeler Nükleer Silahları üretebilir, geliştirebilir, kullanabilir diyor. Hele benim Ortadoğu’daki bekçi köpeğim İsrail’in burnunun dibinde bu bombaları yapacak bir ülke, benim potansiyel düşmanımdır, diyor. İşte ABD Haydudunun İran’a yönelik yaptırımlarının ve cinayetlerinin bir nedeni de bu.

İnsanlık Tarihinin ortaya çıkardığı bir gerçek var: Latin Amerika Halkları sloganlaştırdılar bu gerçeği: “Birleşik Örgütlü Halklar Yenilmez.” Türkiye Devrimi’nin Önderi Kıvılcımlı Usta’mızın Dünya Halklarına da hediyesidir bu slogan: “Örgütsüz Halk Köle Halktır, Örgütlü Halk Yenilmez!” Ne kadar teknolojik, askeri, ekonomik güce sahip olursa olsun, zalimin zulmüne karşı ayağa kalkmış halklar karşısında emperyalistler kâğıttan kaplandır. Bunun kanıtıdır emperyalistlere ilk olarak yenilgiyi tattıran Çanakkale Savaşı ve Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mız. Bunun kanıtıdır Küba Devrimi. Bunun kanıtıdır Vietnam Halkının şanlı direnişi. Ve bunun kanıtıdır Suriye Halkının ABD Emperyalistlerine karşı yiğit direnişi.

Halklar eninde sonunda bu haydut başı ABD Emperyalistlerini, layık olduğu Tarihin çöplüğüne gönderecek ve o zaman bu cinayetler, katliamlar son bulacaktır. Tabiî ki gerçek devrimciler, gerçek insanların arkasında örgütlenip zalimin üstüne yürüdükleri zaman…

O günler gelecek, kesinlikle gelecek.

Katil ABD Ortadoğu’dan Defol

Halkız Haklıyız Yeneceğiz

3 Ocak 2020

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz